Na sygnale

Zamknij

Zatrzymany przez koparkę. Para oszustów wpadła w ręce policji

Źródło KPP w Pabianicach 10:53, 26.06.2026 Aktualizacja: 10:55, 26.06.2026
Skomentuj Zatrzymany przez koparkę. Para oszustów wpadła w ręce policji KPP Pabianice Renault zatrzymany przez koparkę

Kilka dni temu pisaliśmy o policyjnym pościgu za złodziejem samochodu. Auto zatrzymał operator koparki na ul. Kolumny w Łodzi. Dzisiaj ujawniamy szczegóły policyjnej akcji.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną KPP w Pabianicach zatrzymali poszukiwanego 21-latka, podejrzanego o serię oszustw. Wraz z nim zarzuty usłyszała 21-letnia kobieta. Oboje decyzją sądu zostali umieszczeni w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W piątek (19 czerwca) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną KPP w Pabianicach realizowali czynności związane z zatrzymaniem osób podejrzanych o popełnianie oszustw. Funkcjonariusze na podstawie podjętych wcześniej działań operacyjnych mieli wiedzę, gdzie i jakim pojazdem będą przemieszczać się osoby będące w ich zainteresowaniu. Tuż po godzinie 14.00 zauważyli wytypowane auto na węźle autostrady A1. Podróżująca nim para zmierzała w stronę Łodzi. Kierujący Renault jechał z dużą prędkością. Na skrzyżowaniu ulic Kolumny i Bieszczadzkiej - w miejscu, gdzie prowadzony był ruch wahadłowy i trwały roboty drogowe – policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania pojazdu. Funkcjonariusze wydali kierującemu sygnały do zatrzymania się i opuszczenia samochodu. Ten jednak je zignorował i kontynuował ucieczkę, próbując odjechać. Sytuacji przyglądał się operator koparki. W pewnym momencie łyżką maszyny zablokował pojazd uniemożliwiając mu ucieczkę. Wówczas pabianiccy stróże prawa zatrzymali kierowcę. Podróżująca z nim 21-letnia kobieta po przesłuchaniu została zwolniona.

Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe, w tym oględziny pojazdu, wewnątrz którego znaleziono tablice rejestracyjne przypisane do innego samochodu oraz umowę kupna-sprzedaży przedmiotowego auta. Renault, którym podróżowała para również pochodziło z przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z VII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Zatrzymany 21-latek był wielokrotnie poszukiwany. Sąd upominał się o niego w związku z popełnionym rozbojem, za który miał wymierzoną karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Łodzianin był również już karany. Odpowiadał przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Popełniając przestępstwa posługiwał się fałszywą tożsamością.

Śledczy ustalili, że mężczyzna wspólnie z 21-letnią partnerką – która została zatrzymana przez policjantów dzień wcześniej – kupili 19 maja telefon komórkowy o wartości 4200 złotych. Transakcja zakończyła się powodzeniem, gdyż wprowadzili właścicielkę urządzenia w błąd, pokazując jej podrobiony dokument potwierdzający przelew. Na domiar złego zawarli umowę podszywając się pod kobietę, której dane osobowe wykorzystali w tym celu.

30 maja br. w Pawlikowicach weszli w posiadanie samochodu osobowego marki Renault wykorzystując tą samą metodę działania. Wartość pojazdu została wówczas wyceniona przez właściciela na kwotę 9500 złotych. Z kolei 12 czerwca podejrzani w ten sam sposób „zakupili” warte 12 000 złotych BMW.

Kobieta została zatrzymana 18 czerwca 2026 roku. Zarówno ona, jak i podejrzany 21-latek usłyszeli już zarzuty i zostali przewiezieni do aresztu śledczego. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Oboje odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione oszustwa, podszywanie się pod inne osoby, fałszerstwo dokumentów. Łodzianin nie uniknie również odpowiedzialności za użycie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do wskazanego pojazdu i niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ten sam wymiar kary grozi jego 21-letniej partnerce.

 

(Źródło KPP w Pabianicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%