Były imieniny księdza Ryszarda. Podano szynkę, polędwicę i pasztet, rosół, schabowego z ziemniakami i wino od Jantonia.
Zaczęło się w piątek. Z bukietami kwiatów i prezentami dla księdza prałata Ryszarda Olszewskiego, dziekana dekanatu pabianickiego, przyszli wierni oraz prezydent Zbigniew Dychto i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Mackiewicz.
W sobotę był proszony obiad dla wybranych. Przed 13.00 na plac plebanii zaczęły zajeżdżać limuzyny. Goście nie podjechali pod same drzwi plebani, na parking proboszcza. Parkowali za kościołem. Wśród nich była radna miejska Krystyna Rendecka, wiceprezydent Dariusz Wypych, starosta Krzysztof Habura, sekretarz miasta Adam Marczak, kanclerz prezydenta Paweł Rózga, emerytowany dyrektor Polfy Janusz Koziara, przedsiębiorca Janusz Jantoń, prezes „ciepłowni” Florian Wlaźlak, pełnomocnik prezydenta do spraw spółek Henryk Ratajski, były wiceprezydent Łodzi Marek Michalik. Z prezentami i bukietami kwiatów goście stanęli przed drzwiami plebanii. Dochodziła godzina 12.50. Przestępując z nogi na nogę, grzecznie poczekali. Dzwonek nacisnęli punktualnie o 13.00.
Na obiad u proboszcza spóźnił się były prezydent Pabianic Jan Berner. Przyszedł z żoną, dziesięć minut później. Musiał kilkakrotnie zadzwonić, zanim wpuszczono ich na plebanię.
Do stołu usiadło 30 osób - w tym księża i siostra prałata. Na przekąskę podano szynkę, polędwicę, pasztet. Potem był rosół. Drugie danie składało się z kotleta schabowego, ziemniaków i dwóch surówek: z kapusty pekińskiej oraz marchewki. Do kawy podano kilka rodzajów ciast. Toasty za zdrowie prałata wznoszono winem z wytwórni i rozlewni Janusza Jantonia w Dobroniu.
0 0
..."przyszli wierni oraz Dychto i Mackiewicz"... - tośmy sobie innowierców do władzy wzięli w katolickim kraju, eeehhhh....
0 0
no dobra - skoro tanie panny nie moga być bo cenzura - to napisze samo : wino,wódka :)
0 0
ciekawe kto płacił za kwiaty ???:))
ludzie z miasta się bawią w czasie kiedy ksiądz prałat mówi o kryzysie ))) brawo
0 0
ksiadz to taka osoba, do ktorej wszyscy mowia "ojcze", a jego wlasne dzieci mówią "wujku" :D
0 0
Napewno nie siedzieli o suchym pysku :P
Ciekawe jak Rychu wyglądał po takim winku xD
0 0
Pabianicki "Ojciec dyrektor Rydzyk" hehehe
0 0
Przeczytajcie to bezrobotni, czy u Was też będą takie potrawy na święta? Bardzo komuna wyniszczyła ten kościół kat.
0 0
zobaczcie jaki habura usmiech trzasną do fotki
0 0
Droga redakcji jak już coś piszecie to prawdę proszę podawać do ani Mackiewicz ani Dychto nie byli u Rycha w piątek ani w sobotę. To jest takie pie........ kotka za pomocą młotka.
0 0
Droga redakcjo a macie jakies fotki jak oni wychodzili z tej imprezy...??:)
A jak ja miałem urodziny to nikt o tym nie pisał...nie no SKANDAL
0 0
nie ma fotek z "wyjscia z imprezy" bo nie ma takich niskich statywów :D
0 0
Nie ma to jak skromne zycie ksiedza...
0 0
Wiadomo musi być kto rządzi w mieście !!
0 0
adamj320 dobre dobre:):)
0 0
A ja mam pytanie do prezydenta i starosty: czy wszyscy urzędnicy państwowi uczestniczący w prywatnych imieninach wzięli bezpłatne przepustki z pracy i czy kwiaty zakupili za swoje pieniądze czy zakupił je urząd? Bo jeśli są to prywatne imieniny to dlaczego mamy wszyscy do tego dopłacać?
0 0
Liczi dobrze mówisz. A szynka i schabowy w piątek? to ksiądz prałat nie pości??????????????
0 0
zeby (treść zmoderowana) razem z jego kolesiami
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz