Uczniowie pabianickich szkół średnich nie chcą dodatkowych lekcji z edukacji zdrowotnej.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami edukacja zdrowotna w szkołach ponadpodstawowych realizowana może być w klasach I, II lub III po 1 godzinie tygodniowo (ogółem 2 godziny w cyklu kształcenia). Klasy IV i V nie mają tych zajęć.
Z danych jakie od dyrekcji pabianickich szkół ponadpodstawowych uzyskało Starostwo Powiatowego wynika, że na 1158 uczniów z klas, w których realizowany jest ten przedmiot, na zajęcia edukacji zdrowotnej zapisało się niecałe 10 procent (111 osób).
Wszyscy (160 osób) uczniowie I LO złożyli rezygnację z tych zajęć. Podobnie stało się w Zespole Szkół nr 3. Tu rezygnację złożyło 208 osób - wszyscy.
W ZS nr 1 z 252 uczniów tylko 10 wyraziło gotowość uczestniczenia w zajęciach. W II LO jest ich 19 na 253. Z 206 uczniów ZS nr 2 tylko 46 chce chodzić na edukację zdrowotną.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz