Pabianiczanin, doktor habilitowany nauk medycznych Tomasz Moszura, kardiolog z Instytutu Kardiologii Centrum Zdrowia Matki Polki, odebrał dziś akt nominacji na stopień profesora. Prof. Moszura specjalizuje się w nieinwazyjnym operowaniu serc najmłodszych pacjentów. Nominację wręczył mu prezydent Andrzej Duda.
Na uroczystości w Warszawie była najbliższa rodzina profesora, żona oraz dwie córki (bliźniaczki).
Prof. dr hab. Tomasz Moszura ukończył Akademię Medyczną w Łodzi. Po studiach pracował w klinice Kardiologii Instytutu CZMP.
– Miałem szczęście trafić pod opiekę doskonałego fachowca, profesora Andrzeja Sysy – powiedział nam. – Dbał o to, byśmy się rozwijali.
Moszura specjalizował się w pediatrii, ale interesowała go też kardiologia interwencyjna. W 1999 roku obronił doktorat. Szkolił się w Kanadzie i USA. Dziś nie brakuje mu ofert pracy w renomowanych klinikach na Zachodzie.
– Lekarzem zostałem przez przypadek – wspomina. – Po maturze zastanawiałem się nad studiami politechnicznymi. Rodzice doradzali medycynę. Stwierdzili, że lekarze będą zawsze potrzebni.
Prof. Moszurę zawsze interesowała techniczna strona ratowania życia.
– Gdy tłumaczę rodzicom, co będę robił im chorym dzieciom, najlepiej rozumieją mnie ojcowie – hydraulicy – mówił nam profesor Moszura.
0 0
Pan Moszura tytuł profesora ma od dawna. Może chodzi Wam o nominację na profesora zwyczajnego, bo taki tytuł miał otrzymać?
Trochę więcej dokładności i dociekliwości...
Jesteśmy szczęściarzami, że wśród nas mamy takiego Specjalistę.