Zamknij

Aflopark walczy o prestiżową nagrodę w Japonii

13:21, 22.05.2025 Aktualizacja: 13:43, 22.05.2025
Skomentuj A., Furman A., Furman

Właściciele Afloparku Grażyna i Andrzej Furmanowie relacjonują pobyt na konferencji WRC 2025 w Japonii. Polecieli do kraju kwitnącej wiśni by wziąć w niej udział udział i usłyszeć wyniki konkursu na najpiękniejszy ogród różany.

Ogród różany Afloparku jest jednym z kandydatów do nagrody „Award of Garden Excellence” przyznawanej przez WFRS. Został zgłoszony Polskie Towarzystwo Różane, którego przedstawiciel Łukasz Rojewski jest także na miejscu. Rojewski to wybitny twórca nowych odmian róż, które aktualnie zdobywają nagrody na konkursach różanych na świecie.

Fukuyama ma 850.000 mieszkańców a w tym mieście rośnie podobno ponad 8 milionów róż. Jak donosi Andrzej Furman róże w Fukuyamie są wszędzie. Konferencja jest spotkaniem miłośników róż, twórców nowych odmian, ich producentów i wielbicieli. Uczestnicy będą dzielić doświadczenia i mówić o różach w przyszłości.

19 maja pabianiczanie uczestniczyli w uroczystości otwarcia Konferencji WRC 2025 FUKUYAMA. I jak na stronie Afloparku pisze Andrzej Furman: „Gospodarze zrobili to z wielką pompą w największej sali koncertowej w Fukuyamie. Honorowym prezydentem konferencji jest jej cesarska wysokość księżniczka Tomohito Mikasa, a towarzyszył jej gubernator prefektury Hiroszima Hidehiko Yuzuki.

Wszyscy uczestnicy, w sumie kilkaset osób, do sali gdzie była uroczystość zostali przywiezienie autokarami. Gospodarze konferencji na każdym kroku dbali o to aby uczestnicy mogli się czuć komfortowo. Dla potrzeb konferencji WRC 2025 do pomocy zgłosiło się 200 wolontariuszy którzy cały czas są widoczni i starają się pomóc uczestnikom spotkania. Te cechy Japończyków: grzeczność i chęć pomocy są tu widoczne na każdym kroku. Zawsze z uśmiechem i z ukłonem, myślę, że jest to autentyczne a nie na pokaz. Jest jeszcze jedna rzecz która nam się rzuca w oczy od początku pobytu w Japonii. Tutaj wszędzie jest bardzo czysto. Warto też powiedzieć, że oni wszystko robią w czasie, w którym zaplanowali i nie dotyczy to tylko pociągów. Bardzo mi się to u Japończyków podoba.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się punktualnie o 9.30 odśpiewaniem hymnu Japonii i wystąpieniami gubernatora prefektury Hiroszimy Hidehiko Yuzuki. Później odbyło się przedstawienie reprezentacji państw biorących udział w konferencji. Polska delegacja również była nagrodzona gorącymi brawami. Nie będę ukrywał, że sprawiło nam to ogromną radość. Na scenie i nie tylko były polskie biało czerwone flagi.

Będący tutaj z nami pan Łukasz Rojewski jest w gronie uczestników konferencji osobą znaną i cenioną za swoją wiedzę i działalność w zakresie kreowania nowych odmian róż. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna - koncert zespołu grającego na różnego rodzaju bębnach. Instrumenty i muzyka prezentowały kulturę Japonii.

Po zakończeniu uroczystości otwarcia uczestnicy wzięli udział w uroczystym obiedzie na terenie Midorimachi Park. Jest to park w którym królują róże. Organizatorom udało się zorganizować konferencję w momencie kiedy róże w całym mieście mają szczyt kwitnienia i ten park wyglądał przepięknie. Spacer po tym miejscu to było wspaniałe przeżycie! Wyrazy uznania dla twórców i mocne postanowienie w nas, że Aflopark, jego ogrodnicy muszą zrobić wszystko aby móc dołączyć do grona ogrodów z oceną exillent”.

O tym, czy ogród różany Afloparku zdobędzie prestiżowa nagrodę dowiemy się w sobotę 24 maja. Trzymamy Kciuki !

(g)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%