Jego ideą jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społecznego, gospodarczego, środowiskowego i przestrzennego, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość życia obecnych i przyszłych mieszkańców. Oceniane były wszystkie gminy województwa łódzkiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Do przygotowania rankingu posłużyło 16 różnych wskaźników, m.in.:
średnioroczny wskaźnik zadłużenia budżetów gmin w latach 2019-2020, saldo migracji w 2020 roku (liczone na 1000 mieszkańcow), długotrwałą liczbę bezrobotnych w wieku produkcyjnym, przyrost naturalny w 2020 roku oraz średnioroczne dochody własne budżetów gmin przypadające na 1 mieszkańca w latach 2018- 2020.
Dane pochodziły z Głównego Urzędu Statystycznego oraz innych źródeł zewnętrznych.
W tej kategorii wśród najlepszych znalazł się również Konstantynów, zajmując 5. miejsce, a w kategorii gminy wiejskie trzecie miejsce zajął Ksawerów, a tuż za nim gmina Pabianice.
Ranking zorganizował Regionalny Ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym w Łodzi.
0 0
To naprawdę jaja i to jak arbuzy.
0 0
Do 1 kwietnia jeszcze daleko...
0 0
Należy się cieszyć i gratulować! Malkontentów (PiS) ignorować!
0 0
Cieszy mnie ta histeria pisiorów :)
0 0
...niektórym przydałaby się lekcja z dress code
0 0
Ha Ha Ha
0 0
...OLGA... już starożytni rosjanie! mawiali - na wkus i cwiet, tawariszcza niet. To nasze : są gusta i guściki.
Nooo sukienusia w granaty, fioletki i niebiesiki... na lokalną, przyjemną imprezkę wprost z codziennej pracy, może być.
0 0
..brakuje tylko skakanki i waty na patyku.
0 0
Faktycznie. Bo psiej piany u nas ci dostatek ...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz