Wzięli w ręce łopaty, rękawice i worki na śmieci. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Widzewie Dzień Ziemi spędzili w terenie, sadząc drzewa i porządkując drogę do szkoły.
Dzień Ziemi, obchodzony 22 kwietnia w niemal 190 krajach, od lat przypomina o tym, że środowisko nie obroni się samo. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie ta idea nie kończy się na apelach – tu przekłada się na konkretne działania.
W tym roku uczniowie postawili na coś, co zostanie na dłużej. Na terenie szkoły posadzili trzy miłorzęby – drzewa o wyjątkowej symbolice i długowieczności. Każde z nich otrzymało własne imię: Mądrodrzew, Gaja i Leszy. To nie tylko ekologiczny gest, ale też sposób na nadanie miejscu bardziej osobistego charakteru.



Po części „zielonej” przyszedł czas na mniej przyjemną rzeczywistość. Grupa wolontariuszy ruszyła w stronę drogi prowadzącej do szkoły, by sprawdzić, co kryje się w rowach i pod krzewami. Wystarczyło około 35 minut spaceru, by zebrać worki pełne odpadów, od szklanych butelek, przez puszki, po plastikowe opakowania.
Przeczytaj też: Maria i Pierre zapuścili korzenie w Pawlikowicach
Z jednej strony szybka akcja i konkretna poprawa otoczenia. Z drugiej – obraz, który trudno zignorować. Bo choć sprzątanie trwało chwilę, śmieci zalegające przy drodze pokazują problem, który narasta znacznie dłużej.



Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz