Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Escapetruck w Łodzi – edukacyjna walka z handlem ludźmi

redakcja 17:42, 23.05.2025
Skomentuj

W Pasażu Schillera w Łodzi pojawił się Escapetruck –event został zorganizowany przez łódzką policję w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego.

To ostatni przystanek tegorocznej edycji inicjatywy mającej na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat handlu ludźmi – jednego z najgroźniejszych współczesnych przestępstw. Łódzka akcja odbyła się 23 maja. 

Handel ludźmi to forma współczesnego niewolnictwa. Ofiary są wykorzystywane do pracy przymusowej, prostytucji, żebractwa, a nawet nielegalnego pobierania narządów. Sprawcy posługują się szantażem, przemocą i odebraniem tożsamości, aby przejąć nad nimi pełną kontrolę. Proceder ten dotyka również Polskę – zarówno jako kraj tranzytowy, jak i docelowy.

Escapetruck – ciężarówka z realistycznym scenariuszem opartym na autentycznych historiach ofiar – pozwoliła uczestnikom wczuć się w sytuację osoby uwięzionej i zmuszonej do walki o przetrwanie. Poprzez rozwiązywanie zagadek edukowali się o mechanizmach i zagrożeniach związanych z handlem ludźmi.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele policji, Straży Granicznej, organizacji pozarządowych, świata nauki oraz eksperci, którzy podczas panelu dyskusyjnego dzielili się wiedzą z zakresu przeciwdziałania temu przestępstwu. Na miejscu odbywały się również pokazy sprzętu policyjnego i stanowiska edukacyjne.

Projekt realizowany był we współpracy z m.in. Fundacją Reshape, Uniwersytetem Wrocławskim, Ambasadą Królestwa Niderlandów i MSWiA. Patronat objęli Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Łodzi.

Partner wydarzenia: Województwo Łódzkie

źródło: Policja Łódzka

(redakcja)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%