Pabiks Pabianice – SMS ZPRP II Płock 40:34 (20:16). Prowadziliśmy od początku do końca!
Chyba nie zdarzył się podopiecznym Tomasza Matulskiego w tym sezonie mecz, w którym prowadziliby i kontrolowali wynik przez całe spotkanie. A tak było w ostatnim pojedynku przed własną publicznością w kończącym się sezonie.
Pabiks szybko objął trzybramkowe prowadzenie (gole Jakuba Tadysiaka przedzielił trafieniem Damian Mikulski) i starał się utrzymywać tę przewagę. W 16. minucie po serii trzech bramek z rzędu (Kacper Kruk, Jakub Kaźmierczak, Piotr Szewczyk) przewaga Pabianiczan wzrosła do pięciu trafień (13:8). Dzięki rzutom m.in. Kruka i Tadysiaka utrzymywaliśmy wysoką skuteczność do przerwy, stąd na naszym koncie 20 goli po pierwszej połowie.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – choć na początku drugiej połowy goście zbliżyli się do nas na dwie bramki (22:20), to Pabiks za sprawą rzutów Tadysiaka i skutecznego Kacpra Kozaka szybko powiększył tę przewagę, a w 45. minucie po rzucie Szewczyka było już 30:24. I choć pięć minut później Płocczanie doszli nas na trzy gole (32:29), to skuteczna gra Pabiksu w końcówce pozwoliła na zdobycie 40 bramek i powiększenie przewagi do sześciu goli.
W sobotę Pabiks zamknie sezon meczem w Zwoleniu z wiceliderem tabeli, Eneą Orlętami.
Pabiks: Oklejak, Zielonka – Kozak 10, Tadysiak 9, Szewczyk 7, Kruk 5, Mikulski 4, Wroniszewski 3, Kaźmierczak 2, Wojtaszek, Duszyński.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz