Jak podaje portal edziecko.pl, rekolekcje wielkopostne w szkołach to dobrowolne wydarzenie, w którym uczestnictwo dzieci nie jest obowiązkowe. Przypomina także, jakie zasady obowiązują w tym zakresie.
Wielki Post to czas, w którym wierzący organizują rekolekcje, także w szkołach. Choć takie spotkania religijne są powszechne, uczestnictwo w nich nie jest obowiązkowe.
Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, zarówno rekolekcje, jak i lekcje religii w szkołach są dobrowolne – dla uczniów i nauczycieli.
Aby uczeń mógł wziąć udział w rekolekcjach, musi spełnić trzy warunki. Po pierwsze, musi uczęszczać na lekcje religii w szkole. Po drugie, powinien poinformować dyrektora szkoły o terminie rekolekcji co najmniej miesiąc wcześniej.
Po trzecie, rekolekcje muszą być organizowane przez dany kościół lub związek wyznaniowy.
Terminy rekolekcji ustalają kościoły w porozumieniu z dyrekcją szkół, ale muszą one spełniać określone zasady. Rekolekcje nie mogą kolidować z zajęciami szkolnymi, a szkoła nadal musi pełnić funkcję opiekuńczą i wychowawczą.
Dyrektorzy muszą być poinformowani o terminie rekolekcji z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
Uczniowie mają prawo uczestniczyć w rekolekcjach, ale to w pełni dobrowolne.
Szkoła nie może wymuszać obecności ani kontrolować frekwencji na tych spotkaniach, zgodnie z przepisami dotyczącymi organizacji rekolekcji.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz