Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

W USA wśród gwiazd. Kinga Królik jedzie na mistrzostwa świata w lekkoatletyce!

Grzegorz Ziarkowski 20:48, 08.07.2022
Skomentuj archiwum archiwum

Polskę będzie reprezentowało 45 lekkoatletów: 24 kobiety i 21 panów. Podopieczna Jacka Kostrzeby i Jerzego Woźniaka jest jedyną reprezentantką Polski, która pobiegnie na dystansie 3.000 metrów z przeszkodami. Do mistrzostw świata zakwalifikowała się na podstawie światowego rankingu.

W tym roku Kinga ustanowiła na tym dystansie rekord życiowy: 9:36,63, podczas zawodów w holenderskim Hengelo. W światowym rankingu Kinga zajmuje 36. lokatę z dorobkiem 1195 punktów.

Gwiazdami kobiecej reprezentacji Polski będą mistrzynie olimpijskie z Tokio w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów: Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Natalia Kaczmarek. Te cztery zawodniczki i Anna Kiełbasińska wywalczyły także srebro w biegu 4x400 metrów.

Do tego dochodzą wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem, Maria Andrejczyk oraz brązowa medalistka w rzucie młotem Malwina Kopron.

Nasza Kinga znalazła się zatem w doborowym towarzystwie. Życzymy powodzenia!

(Grzegorz Ziarkowski)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%