W stawie na Lewitynie uruchomiono pompy, które mają pomóc w walce z uciążliwym problemem zakwitów sinic. Zostały zamontowane w dwóch miejscach – przy dużym moście oraz przy małym mostku.
W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił zainwestować ponad 80 tysięcy złotych w poprawę jakości rekreacji nad wodą, z czego na zakup napowietrzaczy przeznaczono 20 tysięcy złotych.
Mieszkańcy od lat narzekają, że latem kąpielisko nie nadaje się do użytku z powodu sinic. Niezadowolenie sięga zenitu zwłaszcza, że w lipcu miejska pływalnia jest zamknięta z powodu przerwy technicznej (w tym roku do 13 lipca), a mieszkańcy nie mają wielu alternatyw w okolicy, by się ochłodzić. W mieście brakuje nowoczesnego basenu, a Lewityn – choć popularny – często nie spełnia oczekiwań w upalne dni. Czy nowe urządzenia pomogą rozwiązać problem i uratować sezon kąpielowy? Okaże się już w najbliższych tygodniach.
Przeczytaj też: wielkie sprzątanie na pływalni
Zobacz też: ratownicy mają nowe stanowisko pracy
7 1
A wystarczylo nie zniszczyc basenu na ptc. Ale nie, potrzebna byla kolejna hala z ktorej nikt nie korzysta.
2 2
To jest lipa z tym kewitynem, ile kasy wpompowano w lewityn !! ! ? Bez sensu Zamiast wybudować akvapark