Piłkarze ze szkółki holenderskiego klubu sprawili sporo kłopotów faworyzowanym ksawerowianom. W 53. minucie gola dla GKS strzelił Wojciech Kucharski i było 0:1. Potem Jarosław Osypczuk dał się zaskoczyć w 60. oraz w 67. minucie i to PSV prowadziło 2:1. W 77. minucie przepięknym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Kołodziejczyk i doprowadził do remisu.

Ponieważ do końca nikt nie trafił do siatki, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej GKS już udowodnił swoją wyższość – w 97. minucie bramkę głową zdobył Kucharski, a wynik w 118. minucie ustalił młody Piotr Jagusiak.

GKS: Osypczuk – Kołodziejczyk, Ziółkowski, Kaźmierczak, Pestka (Kołodziej) – Kucharski, Papież, Pierzyński, Bogdan (Pawęda), Papuga (Jagusiak) – Podkoń (Domowicz).

***

W środowym sparingu GKS zremisował 1:1 (1:0) z Włókniarzem Zelów. Gola w 45. minucie pięknym strzałem w okienko zdobył Łukasz Pierzyński. GKS: Olejnik – testowany, Ziółkowski, Kaźmierczak, Kołodziejczyk – Papuga, Papież, Pierzyński, Bogdan, Podkoń – testowany. Na zmiany: Kołodziej, testowany, Adamus, Domowicz, testowany, Pawęda, Jagusiak.