Pierwszą bramkę dla „zielonych” w 43. minucie głową po rzucie rożnym strzelił Szymon Przyk. Niecały kwadrans po przerwie gospodarze doprowadzili do remisu. Na 1:2 w 82. minucie z rzutu karnego trafił Patryk Olszewski – sędzia podyktował „jedenastkę” za zagranie ręką.

120 sekund później strykowianie doprowadzili do remisu po rzucie rożnym i uderzeniu głową w dalszy róg. To nie koniec emocji. W drugiej minucie doliczonego czasu gry strzał życia napastnika ze Strykowa trafił w górny róg bramki „zielonych” i było 3:2. Niemal w ostatniej akcji meczu na 3:3 po zamieszaniu w polu karnym wyrównał stoper Rafał Kujawski.

Ponieważ dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Dla Włókniarza najpierw nie strzelił Sobytkowski, ale potem trafiali Rafał Rikszajd, Dawid Acela i Szymon Czerwiński. Z jedenastu metrów nie trafił Kujawski, ale decydującą o awansie bramkę strzelił Bartosz Jarych. Trzy karne obronił Piotr Wach i Włókniarz awansował do półfinału!

29 października losowanie Pucharu Polski. Oprócz Włókniarza zagrają tam Widzew II Łódź, ŁKS III Łódź i ktoś z pary AKS SMS II Łódź – Boruta Zgierz.

Włókniarz: Wach – Kwiatkowski (56. Acela), Kujawski, Mazur (63. Czerwiński), Jarych – Mikołajczyk, Bocian (71. Rikszajd), Becht (60. Kaczorowski), Wójcik (56. Sobytkowski), Olszewski (88. Malinowski) – Przyk (100. Stachowski).