Trzeba przyznać, że Natalia Rosińska, Martyna Stępińska, Amelia Canert i Oliwia Bęben miały wyjątkowego pecha w losowaniu grup. Trafiły do „grupy śmierci”, gdzie walczył także  mistrz Polski – GTK VBW Gdynia, brązowy medalista - Politechnika Gdańska i zwycięzca cyklu Grand Prix w U23 -Basket 25 Bydgoszcz. W pierwszym pojedynku pabianiczanki po dogrywce przegrały z Basketem 25 17:18. Potem uległy późniejszym mistrzyniom Polski - Politechnice 15:19, zaś na koniec przegrały 16:20 z Gdynią. Do dalszych gier nie awansowały, bo dalej przechodziły tylko dwie najlepsze ekipy. Sporą niespodziankę sprawiły gdynianki, które również nie wyszły z grupy. W finale PG pokonała AZS AJP Gorzów Wielkopolski 19:13.

Trzydniowe mistrzostwa Polski rozgrywane na warszawskim Torwarze i tak zakończyły się sukcesem PTK. Sam awans do finałów trzech drużyn, gdy w 3 kategoriach rywalizuje ponad 200 zespołów, to już wyczyn. A brąz juniorek i 5. miejsce kadetek PTK należy uznać za spore osiągnięcie.