Królik pobiegła na swoim koronnym dystansie 3.000 metrów z przeszkodami. Zawodniczka Azymutu w dwóch poprzednich latach była mistrzynią (2022) i wicemistrzynią Polski (2023).

Tym razem rywalizację zdominowały reprezentantki Polski na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, siostry Konieczek. Mistrzynią Polski została Alicja (9:32.08), srebro zdobyła Aneta (9:32.36). Brązowy medal zdobyła Patrycja Kapała z Lublina, która czasem 9:42.09 ustanowiła nowy rekord życiowy.

Pabianiczanka wpadła na metę z wynikiem 9:44.48, który wystarczył do zajęcia 4. miejsca.

Czy nasza zawodniczka pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu? Dwa tygodnie temu do kwalifikacji brakowało jej ledwie jednej pozycji.

- Ostatnie starty nie zmieniły mojej pozycji w rankingu – mówi Kinga Królik. – Czekam jeszcze na oficjalne wyniki. Może coś się zmieni…