ad

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zawodniczka Azymutu ustanowiła rekord życiowy w biegu na 3.000 metrów z przeszkodami, wynikiem 9:26,61. Po mitingu Golden Gala rozegranym na słynnym Stadio Olimpico w Rzymie można stwierdzić, że Kinga Królik nadal jest w olimpijskiej formie.

W biegu na 3.000 metrów wystartowały trzy Polki – oprócz Kingi były też Aneta Konieczek i Agnieszka Chorzępa.

Pabianiczanka pokonała dystans w czasie 9:26,78, który jest drugim najlepszym czasem w karierze. Dało jej to 12. lokatę.

Konieczek przybiegła na metę 14. (9:48,03), zaś Chorzępa nie ukończyła biegu.

Wygrała reprezentantka Bahrajnu, Winfred Yavi z czasem 8:44,39, który jest nowym rekordem Azji na tym dystansie. Poniżej dziewięciu minut pobiegły także dwie następne zawodniczki z podium: Peruth Chemutai z Ugandy (8:48,03) oraz Faith Cherotich z Kenii (8:57,65).

W niedzielę nasza olimpijka zaprezentowała się w zawodach ISTAF na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, tym razem w biegu na 2.000 metrów z przeszkodami.

- To bardzo dobry rok Kingi Królik. Mamy nadzieję, że pobiegnie w takim tempie, że pokusi się o kolejny rekord życiowy – mówił Szymon Borczuch, komentator TVP Sport.

Tempo biegu dyktowała Chorzępa, a za nią biegły Niemki: OIivia Gürth i Gesa Felicita Krause. Kinga Królik na początku trzymała się tuż za gospodyniami, ale na trzy okrążenia przed końcem Niemki podkręciły tempo i pabianiczanka biegła niemal samotnie, za ich plecami, a przed grupą pościgową.

Przed ostatnim okrążeniem Krause i Gürth toczyły bój o zwycięstwo, a Kinga Królik zaczynała czuć na plecach oddech grupy pościgowej.

Na ostatnich metrach pabianiczanka utrzymała przewagę nad resztą stawki i przybiegła na metę jako trzecia, z czasem 6:09,62. To tylko o 0,34 sekundy gorzej niż jej rekord życiowy na tym dystansie!

„Cieszy fakt, że na koniec tak intensywnego sezonu udało mi się pobiegać wyniki w okolicach moich rekordów życiowych i nie skończyć w Ciechocinku” – napisała w mediach społecznościowych nasza biegaczka.

W Berlinie wygrała Krause z najlepszym na świecie czasem 5:56,71. Druga z rekordem życiowym była na mecie Gürth (6:00,50).