Zamknij

Nielegalny hazard w Pabianicach. KAS zarekwirowała 5 automatów

. 18:41, 30.10.2025 Aktualizacja: 18:44, 30.10.2025
Skomentuj KAS KAS

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała pięć nielegalnych salonów gier hazardowych. Zabezpieczono w nich 34 urządzenia hazardowe. Cztery osoby usłyszały zarzuty prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji

Nielegalne punkty gier działały w Łodzi, Pabianicach, Koluszkach i w Radomsku. W dwóch lokalach w Łodzi KAS przejęła łącznie 20 nielegalnych automatów do gier. W Pabianicach i w Koluszkach funkcjonariusze zarekwirowali po pięć urządzeń, a Radomsku cztery. Zabezpieczono również monitoring, telefony oraz inne dowody przestępstw i ponad 38 tysięcy zł w gotówce.

Zatrzymano cztery osoby zajmujące się obsługą punktów z automatami. Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Trzem sprawcom grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Jeden z punktów skontrolowanych na początku października, po kilku dniach od kontroli wznowił nielegalną działalność. Kiedy funkcjonariusze ponownie wkroczyli do lokalu, zastali w nim tę samą osobę, która obsługiwała automaty podczas poprzedniej kontroli. Temu sprawcy grozi surowsza kara.

Walka z nielegalnym hazardem jest jednym z najważniejszych zadań KAS. Oprócz kar przewidzianych za przestępstwo skarbowe, właścicielom nielegalnych automatów do gier grozi dodatkowa kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia.

Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, [email protected]

 

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%