Zamknij

Polfa wchodzi na giełdę?

09:22, 24.04.2008 Aktualizacja: 08:11, 15.06.2010
Skomentuj

- Nie wykluczałbym, że Polfa Pabianice mogłaby zadebiutować na GPW - powiedział Bury dziennikarzom w Sejmie. dodał, że Polfa Warszawa jest też ciekawą spółką i także mogłaby iść na giełdę.

Wiceminister poinformował, że żadna ze spółek nie przedstawiła w MSP dalszych planów. Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa Bury powiedział, że zarówno Polfa Pabianice, jak i Polfa Warszawa są w dobrej sytuacji finansowej.

- Obie miały dodatnie wyniki. Sytuacja w nich jest dobra i stabilna - powiedział wiceminister.

Polfa Pabianice miła w ubiegłym roku netto 16 mln zł zysku.

Jak podaje Gazeta Wyborcza Bury poinformował posłów, że w przypadku tych firm można mówić o prywatyzacji przez GPW, ale Skarb Państwa nie wyklucza ich sprzedaży inwestorom branżowym. W przyjętym we wtorek przez rząd "Programie prywatyzacji na lata 2008-2011" zapisano, że w sektorze farmaceutycznym planuje się prywatyzację 11 spółek, w większości do roku 2009. "Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA, Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA oraz Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA, czyli spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polski Holding Farmaceutyczny SA z siedzibą w Warszawie, będą prywatyzowane oddzielnie przez PHF S.A. Planuje się w omawianym okresie zakończenie procesów prywatyzacji wszystkich podmiotów tego sektora" - głosi dokument.

Program przewiduje, że zbycie akcji tych trzech spółek w trybie publicznym za zgodą Rady Ministrów zaplanowane jest na przełom 2010/ 2011 roku.

(redakcyjny zespół)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%