Wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża stoją przed cmentarzem od niedzieli. Ich stoisko jest oznakowane. Mają identyfikator, na którym jest znak PCK i znicz. Stoją w czterech punktach, w okolicach bram cmentarnych. Będą tam do 2 listopada w godzinach od 9.00 do 17.00
- Kupując znicze u PCK wspieramy ubogich – mówi Małgorzata Grabarz, koordynatorka akcji Znicz.
Dochód z akcji będzie przeznaczony na paczki bożonarodzeniowe oraz na obiady dla dzieci z pabianickich podstawówek. W ubiegłym roku zebrali ok. 2.000 zł.
W akcji Znicz bierze udział ok. 50 wolontariuszy.
- Ludzie chętnie u nas kupują – zauważa Mateusz Rogoziński.
- Jestem tutaj, bo lubię pomagać. Biorę udział jako wolontariusz w akcjach organizowanych przez PCK od 3 lat – dodaje Konrad Kacprzak.
Od 1 listopada stoiska ze zniczami będą mieli również harcerze z pabianickich drużyn: 96. PDH Buczacz, 16. PHDW Abordaż, 55. PDH Hades i 79. PDH Wilki.
- Pieniądze drużyny przeznaczają na całoroczną działalność oraz na umundurowanie harcerzy – mówi druhna Katarzyna Golińska z Hufca ZHP Pabianice.
Miejski Zakład Pogrzebowy 1 listopada ma zrobić dodatkowe stoisko przy domu pogrzebowym.
- Chodzi o to, aby nie trzeba było zniczy nosić z daleka, a żeby można je było kupić jak najbliżej grobów. Stoisko będzie jednak pod warunkiem, że pogoda we Wszystkich Świętych dopisze – mówi Grzegorz Janczak, dyrektor Miejskiego Zakładu Pogrzebowego.
0 0
Szkoda tylko, że te znicze zawsze mają tak zawyżoną cenę, że zniechęca to do zakupu
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz