Na terenie placu zabaw w dobrońskim parku zainstalowano pięć kolorowych tablic edukacyjnych, które w przystępny sposób wprowadzają najmłodszych w świat przyrody.
Nowe tablice opowiadają o drzewach, ptakach i owadach – wszystko w duchu edukacji ekologicznej. Jedna z nich, zatytułowana „Ptasi zegar”, przyciąga szczególną uwagę. Przedstawia różne gatunki ptaków i godziny, o których zwykle rozpoczynają swoje poranne trele. To nie tylko ciekawostka, ale i znakomita zachęta do wspólnego odkrywania natury razem z dziećmi.
Instalacja tablic to ostatni etap projektu pn. „Poprawa stanu zdrowotnego drzew oraz zwiększenie funkcji edukacyjnych i ekologicznych Gminnego Parku w Dobroniu”, który został w całości sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz