46. indywidualne mistrzostwa Polski seniorów rozegrano w Markach niedaleko Warszawy. Trenerka Korony Katarzyna Krasowska zdobyła na nich trzy medale.
Przez cztery dni (od 5 do 8 czerwca) 276 seniorów z całej Polski rywalizowało na kortach w 42 kategoriach wiekowych od 25+ aż do 80+ .
Pani Katarzyna rozegrała 10 meczów w trzech kategoriach: gra pojedyncza, podwójna z Magdaleną Koba z Płocka i mieszana z Markiem Gałczyńskim z Suchedniowa. Jej dorobek to dwa srebrne medale i jeden brąz.
Trenerka Korony w grze pojedynczej w kategorii WS 55+ w meczu finałowym z zawodniczką z Sianowa Dorotą Grzejdak po trzysetowym pojedynku wynikiem 9:21, 21:13, 21:23 przegrała mecz i zdobyła ostatecznie srebrny medal mistrzostw Polski.
Mikst zawodniczki i trenerki Korony Katarzyny Krasowskiej z Markiem Gałczyńskim wygrała swoją grupę, mając na koncie trzy zwycięstwa. Pierwszy mecz wygrali 21:14, 21:10, drugi mecz skończył się wynikiem 21:12, 21:16, natomiast w trzecim meczu w grupie pokonali przeciwników wynikiem 21:18, 21:8
Tym samym awansują ze swojej grupy do półfinału, w którym pokonują zawodników w dwóch setach 21:10, 21:12. Mecz finałowy, w którym niewiele brakło do upragnionego złota, para Krasowska/Gałczyński przegrali 14:21, 22:24 i zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski.
W grze podwójnej z partnerką Magdaleną Kobą, rozgrywając trzy pojedynki i dostając jednego walkowera obie panie przywożą brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii WD 50+.
Pierwszy pojedynek przegrały 13:21, 10:21, drugi po trzysetowym boju również przegrały wynikiem 14:21, 21:17, 13:21, natomiast ostatni mecz na kortach pani Katarzyna z partnerką wygrały 21:17, 21:18. Tym zwycięstwem debel Krasowska/Koba zapewnił sobie brązowy medal.
Jak widać po liczbie zgłoszeń (276 zawodników) nie straszny wiek ani ilość rozgrywanych pojedynków dla zawodników przybyłych z całej Polski. Senior na tej rangi zawodach jest tylko z nazwy. Wszyscy pokazali, że są nie tylko młodzi duchem ale także i ciałem. Jak wiemy badminton, sport olimpijski, to bardzo wymagający sport, który nie tylko jest bardzo precyzyjny, techniczny, ale wymaga wyśmienitej kondycji od zawodnika.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz