Funkcjonariusze z komend w Łasku, Pabianic, Poddębic, Wieruszowa, Sieradza i Zduńskiej Woli uczcili 106. rocznicę powołania Policji Państwowej. Podczas uroczystego apelu (16 lipca) w Łasku wręczono odznaczenia, medale i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym wyjątkowym dniu przypomniano o stuletniej obecności kobiet w formacji. Wydarzeniu towarzyszył piknik, na którym nie brakowało atrakcji dla całych rodzin.
Uroczysty apel poprzedziło oddanie hołdu ofiarom Zbrodni Katyńskiej – przedwojennym policjantom zamordowanym wiosną 1940 roku na terenie ZSRR. Złożono kwiaty przy pamiątkowej tablicy, w „Alei Dębów” przy ulicy Kilińskiego w Łasku.
Święto Policji to dla stróżów prawa zawsze czas wyróżnień, awansów, podziękowań za ich trudną i pełną poświęcenia służbę. Decyzjami Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i utrzymaniu porządku publicznego odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymało 5 policjantów. Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał funkcjonariusz z Konstantynowa Łódzkiego.
Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi mianował 6 funkcjonariuszy Policji w korpusie oficerów młodszych Policji oraz 22 funkcjonariuszy Policji w korpusie aspirantów Policji.
Mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało 13 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów Policji oraz 6 w korpusie szeregowych Policji. Wśród nich byli funkcjonariusze z KPP w Pabianicach; 4 w korpusie aspirantów, 2 w korpusie podoficerów i 1 awansowana na stopień st. posterunkowego.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia związkowe. Krzyżem 35-lecia powstania NSZZ Policjantów uhonorowano pięciu funkcjonariuszy KPP w Łasku. Również pięciu funkcjonariuszy zostało wyróżnionych Medalem 85 rocznicy Zbrodni Katyńskiej przyznanym przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi.
Uroczysty Apel zwieńczyła defilada Kompanii Honorowej Łódzkiego Garnizonu Policji oraz pododdziałów biorących udział w ceremonii, przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, która odegrała „Warszawiankę”.
Na policyjnym pikniku „Bezpieczne wakacje z mundurem” przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Jednym z najciekawszych i budzących największe emocje urządzeń prezentowanych na pikniku był symulator dachowania. Osoby korzystające z tego sprzętu doświadczały tego, co dzieje się z ludzkim ciałem i samym pojazdem w trakcie wypadku. Nie zabrakło wystawy samochodów i motocykli policyjnych oraz zabytkowych radiowozów. Najmłodsi świetnie bawili się w miasteczku ruchu drogowego, nieco starsi ochoczo korzystali z symulatorów zachowania w stanie nietrzeźwości – alkogogli i narkogogli.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz