W tym roku wierni przeszli zmienioną trasą. Wyruszyli z kościoła św. Mateusza przy Starym Rynku, a następnie ulicami: Warszawską, 3 Maja, 20 Stycznia, Nawrockiego, Grota-Roweckiego i 20 Stycznia do kościoła Miłosierdzia Bożego.
Starsi i młodzi maszerowali w zadumie. Niektórzy nieśli ze sobą lampiony, inni zapalone znicze.
- Droga Krzyżowa to dla mnie nieodłączny element Świąt Wielkanocnych. Taki mój moment na przemyślenia – wyjaśnia Agata.
Tradycyjnie, krzyż nieśli m.in. strażacy, harcerze, władze miasta, siostry zakonne i duchowni.
Podobnie jak rok temu, droga krzyżowa ulicami miasta odbyła się tydzień przed świętami. Wzięło w niej udział blisko 1.500 osób.
- Organizatorzy przewidywali, że będzie 3.000 osób, ale jest blisko połowa – mówił policjant.
Na czas przemarszu ulice, którymi szli wierni, były zamknięte.
0 0
Liczba mieszkańców miasta Pabianic to 65 828 (2014r). 1500 osób to garstka , ludzie się budzą , wolą świadomość.:):):)
0 0
konkurencja podała ze 1000 osób , to dość duża rozbieżność jak na taki tłum
0 0
dobra uroczystość wynikająca z tradycji wiary naszych Dziadów i Pradziadów. Należy się obawiać jedynie, żeby nie została skażona pseudo religijnym fanatyzmem, partyjną nienawiścią, radiową nienawiścią, nietolerancją do inaczej myślących,ludzi innej kultury, koloru skóry itd...
0 0
bund"dobra uroczystość wynikająca z tradycji wiary naszych Dziadów i Pradziadów" A może nakazana tradycja siłą??? wystarczy poczytać czym była inkwizycja narzucona z Watykanu pełna krwi i przemocy . Dominikanie za czasów papieża Marcina byli inkwizytorami na terenie Polski.
0 0
@bund - wiara naszych dziadów i pradziadów czyli do Mieszka była zupełnie inna - związana z bogiem Świętowitem, przyrodą i otaczającym ich światem. Kośioły były maleńkie drewniane, były piękne tradycje, które częściowo zostały przeniesione na grunt obecnej wiary. Niestety dla świata zachodniego byliśmy poganami bo mieliśmy innego boga niż oni. Mieszko mądry polityk też uważał, że musimy związać się ze światem zachodnim, żeby nas nie pochłonął świat wschodni. Dlatego przyjęcie chrztu to było pierwsze przystąpienie Polski do Unii świata i kultury zachodniej. Niestety Bóg Jahwe krwawo zapisał się w zdobywaniu nowych terenów - krew płyneła rzekami, a na stosach płoneły nie tylko ludzie, ale również wiedza. Nasi dziadowie i pradziadowie nie chcieli łatwo poddać się nowemu bogowi i nowemu porządkowi. Religia narzucona nam krwawo, stała się z czasem naszą jedynie słuszną wiarą i ją kultywujemy ze strachu przed św Piotrem, który nie wpuści nas do Nieba pełnegpo bogactwa - tacy pazerni jesteśmy na tę marchewkę. Jednak tylko biedni tam trafią bo przecież Jezus powiedział, że prędziej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty zobaczy niebo. Dlatego dobra doczesne należy oddać klerowi, ojsu Rydzykowi itp, a samemu żyć o wodzie i chlebie, to wtedy będzie szansa na niebo. dlatego mnie dziwi, że ludzie tak zazdroszą innym bogactwa, zamiast cieszyć się z własnej biedy i perspektywy raju po śmierci.
0 0
Od kiedy to wiara szła w parze razem z rozumem?
0 0
Tylko ilu było dla wiary a ilu dla dobrej hecy by sobie wieczorem pospacerować.
Teraz to tylko heca.
Niedługo odbędzie się heca tego roku czyli dni młodzieży. Ilu przyjedzie bo to fajna zabawa i podróż? a ilu dla wiary?
0 0
Ksiądz prałat Ryszard Olszewski w grobie się przewraca. Po wielu latach zmieniono trasę. Można wiedzieć, dlaczego?
0 0
@Car pewnie z powodów podejrzenia zamaskowanych instalacji do testów broni elektromagnetycznej.