- Szpital w Pabianicach jest szpitalem węzłowym, co oznacza że będzie na pewno szczepił osoby związane z pracą w placówkach medycznych. To nie musi być tylko personel medyczny i niemedyczny z tej placówki, ale także mogą to być pracownicy innych przychodni zdrowia – wyjaśnia Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Pabianickie Centrum Medyczne zgłosiło chęć udziału w programie szczepień. Trwają przygotowania. Duwstanowiskowy punkt miałby być utworzony w sali konferencyjnej. W każdym z nich pracować ma zespół złożony z lekarza i pielęgniarki. Oprócz tego będzie oddelegowany pracownik do koordynowania pracy.
- Będzie to obsługa rejestracji, załatwianie spraw organizacyjnych, odkażanie, wietrzenie – wylicza Tomasz Mackiewicz, koordynator szczpień antycovidowych w PCM.
Dwa zespoły mają zaszczepić tygodniowo ok. 400 osób. W drugim etapie PCM zamierza uruchomić moblilny punkt szczepień.
- Gdy dojdą kolejne grupy, szczególnie jeśli chodzi o seniorów, to będziemy myśleli o zespole, który będzie dojeżdżał na miejsce. Mam tutaj na myśli również szczepienia mieszkańców domów pomocy społecznej – dodaje Mackiewicz.
Wiadomo, że szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego. Do 20 grudnia tzw. szpitale węzłowe powinny mieć zebrane informacje dotyczące osób z kadry medycznej i niemedycznej, która chce się zaszczepić w danej placówce.
Komentarze do artykułu: PCM jest wśród szpitali „węzłowych”. Co to znaczy?
Nasi internauci napisali 0 komentarzy