Jeśli nie chcesz samodzielnie prowadzić sklepu lub lokalu usługowego, możesz postawić na wynajem. Liczba zainteresowanych kontrahentów z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy.

Kupno lokalu użytkowego – tak czy nie?

Masz wolne środki, które mógłbyś przeznaczyć na zakup lokalu użytkowego, ale obawiasz się, że pozostaniesz z pustą nieruchomością, która będzie tylko przynosić straty? Musisz wiedzieć, że wielu przedsiębiorców poszukuje lokali, w których mogliby prowadzić swoje firmy. Nie musisz samodzielnie zakładać sklepu, restauracji czy lokalu usługowego. Wystarczy, że zdecydujesz się na wynajem, a comiesięcznie na Twoje konto zaczną spływać spore zyski przy minimalnym wkładzie pracy. Co więcej, jeśli chcesz się zabezpieczyć, podejmij współpracę ze sprawdzonymi kontrahentami, np. sieciami franczyzowymi.

Zakup lokalu pod działalność gospodarczą – jaki wybrać?

Interesuje Cię kupno lokalu użytkowego? Zanim wydasz pieniądze, upewnij się, że nieruchomość znajduje się w atrakcyjnej okolicy. Jeśli budynek ulokowany jest z dala od miasta, dojazd do niego jest utrudniony, a wokół nie ma żadnych domów czy bloków, taka inwestycja na pewno nie będzie korzystna. Celuj w lokale blisko zwartej zabudowy, w miejscowościach, które mają przynajmniej 5–10 tysięcy mieszkańców. Dzięki temu zyskasz o wiele szersze grono przedsiębiorców, którzy chętnie zdecydują się na wynajem lokalu.

Kupno lokalu – postaw na współpracę z zaufanymi firmami

Jeśli już od dawna kusi Cię kupno lokalu użytkowego, podejmij w końcu decyzję o rozpoczęciu nowej działalności. Wybierz nieruchomość zlokalizowaną w atrakcyjnej okolicy i wynajmij ją zaufanej firmie. Rozważ współpracę z siecią franczyzową Żabka, która każdego miesiąca otwiera średnio 50 nowych sklepów. Zakup lokalu pod działalność gospodarczą w takim wydaniu będzie strzałem w dziesiątkę! Nie musisz przejmować się rentownością biznesu danego przedsiębiorcy, ponieważ w przypadku współpracy z Żabką to sieć zostaje stroną w umowie, a nie franczyzobiorca. Dzięki temu zostajesz zabezpieczony na cały okres trwania umowy.

Kupno lokalu pod sklep franczyzowy – czy każdy lokal będzie dobry?

Jeśli kupujesz lokal z myślą o wynajęciu go sieci franczyzowej, najpierw upewnij się, że firma będzie zainteresowana Twoją nieruchomością. Na przykład Żabka preferuje lokale w miejscowościach powyżej 10 tysięcy mieszkańców, o powierzchni 70 m2. Najlepiej, aby był to lokal z salą sprzedażową w kształcie prostokąta. Duże znaczenie ma również okolica nieruchomości. Warto, aby znajdowała się w ciągu handlowym, blisko zwartej zabudowy, np. na osiedlu. W zamian za spełnienie wymagań sieci zyskasz zaufanego najemcę. Żabka podpisuje umowę wynajmu na 10 lat i bierze na siebie adaptację lokalu pod prowadzenie sklepu. Co najważniejsze, koszt wynajmu ustalany jest w taki sposób, aby odpowiadał obu stronom.