Perspektywa posiadania własnej rezydencji wypoczynkowej jest niezwykle kusząca. I wcale nie trzeba budować jakiejś daczy albo domu rekreacyjnego – w Polsce coraz większą popularnością wśród osób prywatnych cieszą się domki holenderskie. „Letniaki na kółkach” mają sporo praktycznych zalet, a przede wszystkim gwarantują co najmniej przyzwoite standardy oraz spory komfort. Razem z przedstawicielami Holiday Sport przygotowaliśmy kilka pożytecznych wskazówek, które zainteresowanym domkami holenderskimi pomogą podjąć najlepszą decyzję.
Poglądowe materiały znajdziesz w internecie. Na dokładniejsze oględziny trzeba wybrać się do handlowca
Inwestycja w mobilny dom rekreacyjny to poważna sprawa, dlatego każdą decyzję należy dobrze przemyśleć. Podobnie zresztą jak w przypadku zakupu nieruchomości: bez osobistego zajrzenia w każdy kąt się nie obejdzie. Jeśli chodzi o domki holenderskie sprzedaż takich konstrukcji najczęściej odbywa się w siedzibie producenta. Przykładowo firma Holiday Sport posiada własny teren ekspozycyjny, przeznaczony specjalnie do prezentacji aktualnie dostępnych modeli. Jeżeli potencjalny klient decyduje się na zakup, domek zostaje załadowany na naczepę i dostarczony we wskazane miejsce docelowe. Trzeba pamiętać, że usługa transportu nie zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami – warunki, które trzeba spełnić aby liczyć na podobny upust, dotyczą łącznej wartości zamówienia oraz maksymalnej odległości. Warto zatem dokładnie zapoznać się z aktualnymi ofertami. Jeżeli domek holenderski ma stać w jednym miejscu, na przykład nad morzem, może się okazać że taniej wyjdzie zakup droższego obiektu u sprzedawcy na wybrzeżu, który gwarantuje „dostawę” gratis, niż zakup nominalnie tańszego modelu na drugim końcu Polski.
Domki holenderskie przeznaczone na sprzedaż prezentują rozmaite standardy. Niektóre wymagają remontu
Patrzenie tylko i wyłącznie na cenę poszczególnych budynków rekreacyjnych nie należy do rozsądnych. Na rynku obecne są zarówno nowe, niedawno wykończone i wyposażone obiekty, jak również domki z mniejszym lub większym przebiegiem. Trudno oczekiwać, aby używana konstrukcja prezentowała się równie elegancko i wytwornie, co model właśnie oddany pod klucz. Rzetelny sprzedawca zawsze informuje o tym, czego należy się spodziewać w środku. Każdy musi samodzielnie oszacować, ile należałoby wydać na odświeżenie ścian, mebli, sprawdzenie instalacji elektrycznej, gazowej i wodociągowo-kanalizacyjnej. Czasami lepiej wyłożyć więcej i mieć wszystko od razu gotowe, niż później męczyć się podczas wykonywania niezbędnych prac. Rzecz jasna dobrze również zweryfikować wszystkie wymiary, aby mieć pewność że domek holenderski upatrzony w sieci faktycznie zmieści się na działce określonej wielkości.
Komentarze do artykułu: Sprzedaż domków holenderskich
Nasi internauci napisali 0 komentarzy