Pakowanie na wakacyjny wyjazd jest jednym z najmniej ulubionych zajęć przed wymarzonym urlopem. Niestety jest to także jedno z tych zadań, których niestety nie da się uniknąć. Wybierając się na wakacje, ale też w każdą inną podróż, warto wcześniej przygotować sobie listę najważniejszych przedmiotów. Co zatem zabrać ze sobą na urlop? Oprócz oczywiście ubrań, butów, bielizny najważniejsze są dokumenty i pieniądze, ale równie ważne są sprzęty elektroniczne (telefony, ładowarki, itp.), kosmetyczka i ... o czym wielu z nas niestety zapomina - apteczka turystyczna. Środki medyczne to bardzo ważny niezbędny element każdej torby podróżnej.


 

Wyposażenie podręcznej apteczki

Apteczka podręczna, jak sama nazwa wskazuje, powinna być na tyle mała, by nie zajmować połowy bagażu, ale jednocześnie powinna być dobrze zaopatrzona. Wyposażenie apteczki może się różnić w zależności od kilku czynników, jak np. kierunek wyjazdu, rodzaj wycieczki, ilość osób dorosłych i dzieci. Są jednak takie artykuły, które powinny znaleźć się w każdej apteczce podróżnej.


 

1. Środki opatrunkowe na skaleczenia, otarcia, poparzenia.

A zatem pozycja obowiązkowa to plaster z opatrunkiem. Najczęstszymi bowiem urazami, jakich można doznać na urlopie, są drobne skaleczenia i otarcia, które szybko za pomocą plastra zabezpieczymy. Najlepiej sprawdzają się plastry elastyczne oraz wodoodporne, łatwe w aplikacji. W apteczce powinny znaleźć się też chusteczki antyseptyczne – nawilżone płynem antybakteryjnym lub dezynfekującym. Płyn antyseptyczny, który wykorzystamy na skaleczenia, drobne rany a także drobne oparzenia słoneczne i ukąszenia owadów. Poza tym warto mieć też w zestawie wodę utlenioną, żel antybakteryjny, gazę jałową, pęsetę i nożyczki.


 

2. Przyjmowane leki na receptę.

To oczywiste, że osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi, które na co dzień przyjmują leki przepisane przez lekarza, muszą zabrać je ze sobą także na wakacje. Niektórym zdarza się jednak o tym zapomnieć. Ilość tabletek powinna odpowiadać liczbie dni spędzonych w podróży, choć bezpieczniej będzie zabrać ze sobą też niewielki zapas. Leki najlepiej przechowywać w bagażu podręcznym, aby zawsze mieć do nich łatwy dostęp i przede wszystkim ich nie zgubić.

Nawet podczas wymarzonych i wyczekiwanych wakacji może się przydarzyć, że kogoś zacznie boleć gardło, dopadnie gorączka czy problemy z trawieniem. Zatem leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki na kaszel, na chorobę lokomocyjną, leki przeciwbiegunkowe (zwłaszcza w krajach egzotycznych), środki na zaparcia – to niezbędne elementy wyposażenia podręcznej apteczki.


 

3. Kosmetyki do opalania

Opalanie się jest bardzo przyjemne jednak bez odpowiedniej ochrony może być również niebezpieczne. Podczas przebywania na słońcu często wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, jednak po kilku godzinach okazuje się, że doszło do poparzenia skóry. Krem lub spray do opalania należy stosować profilaktycznie przed każdą ekspozycją ciała na słońce. W ten sposób można cieszyć się nim znacznie dłużej i bez nieprzyjemnych konsekwencji. Niezbędne będą tu filtry do opalania i żel łagodzący, który pozwoli Twojej skórze odetchnąć po wielu godzinach spędzonych na słońcu.


 

4. Ochrona przed owadami.

Zwłaszcza jeśli wybierasz się na egzotyczne wakacje warto zaopatrzyć apteczkę w środki odstraszające owady tropikalne oraz płyny na komary czy kleszcze. W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem rodzinnym, który powinien pomóc ci w sporządzeniu dokładnej listy. Możliwe też, że przed wyjazdem konieczne będą dodatkowe szczepienia. Sprawdź zasady obowiązujące w danym państwie, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.


 

Powyższe wskazówki i wiele innych niezbędnych produktów znajdziesz na https://www.apo-discounter.pl Pomogą Ci w dokładniejszym opracowaniu listy rzeczy, których możesz potrzebować w swoim podręcznym zestawie medycznym. To oczywiście nie jest kompletna i uniwersalna zawartość apteczki – dokładna ilość i rodzaj artykułów medycznych zależy od wielu czynników, przede wszystkim od charakteru planowanego wyjazdu docelowego, do którego jedziesz, a także od indywidualnych potrzeb każdego urlopowicza.