Oto krótki przegląd występów naszych drużyn w pucharowych rozgrywkach:

Wojewódzki Puchar Polski Kobiet

PTC II Pabianice – Włókniarz Konstantynów 3:1 (1:0)

Podopieczne Tomasza Stolarczyka przeszły pierwszą przeszkodę w drodze po wojewódzki Puchar Polski – wygrywając po dwóch golach Weroniki Wójcik (24., 51. minuta) i trafieniu Gabrieli Piekarczyk (82.).

PTC II: Banach (Janas) – Karbownik, Wójcik, Osińska, Raczyńska, Błaszczyk, Bartnicka, Kurek, Brandt, Druch, Robakowska, Balicka, Pawełczyk, Baranowska, Piekarczyk, Stolarek, Dutkiewicz, Marczewska, Przybylska.

***

Okręgowy Puchar Polski – II runda

Włókniarz II Konstantynów – Włókniarz Pabianice 1:10 (1:5)

Drugi mecz w tym sezonie w Pucharze Polski „zieloni” zakończyli dwucyfrowym wynikiem – najpierw 14:0 ograli Teofilka Łódź, a teraz zaaplikowali 10 goli rezerwom beniaminka „okręgówki”. Gole dla Włókniarza strzelali: Artur Sobytkowski i Rafał Rikszajd po 2, Tomasz Górecki, Szymon Przyk, Aleksander Malinowski, Dawid Kosatka, Kacper Wójcik i Kamil Kozanecki.

Włókniarz: Marciniak (46. Drobniewski) – Kosatka, Mazur (60. Czerwiński), Oberle, Smolarek – Sobytkowski (60. Kwiatkowski), Górecki (60. Kaczorowski), Becht, Rikszajd (60. Wójcik), Malinowski – Przyk (46. Kozanecki).

***

Iskra Dobroń – Zawisza Rzgów 3:2 (2:1)

Mała sensacja w Dobroniu – beniaminek IV ligi poległ w starciu z Iskrą. O awansie przesądził gol Maksymiliana Śrutwy. Pozyskany latem piłkarz ma dobre piłkarskie nazwisko – legendą Ruchu Chorzów jest snajper Mariusz Śrutwa. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że rodzina Maksymiliana pochodzi z Katowic, ale z byłym reprezentantem Polski nie jest spokrewniona. Niemniej, Śrutwa trafił do siatki w 52. minucie, a wcześniej gole dla Iskry strzelali Fabian Szkodny (27. minuta) i Bartosz Kutrzepa w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy.

Iskra: Sienkiewicz – D. Kacprzyk, Sowiński, Cichacki, Kaczmarek – Łaziński (46. Pilarz), Sokolovskyi, Jurkowski, Kutrzepa (62. M. Kacprzyk) – Śrutwa, Szkodny (75. Dąbrowski).

***

Jutrzenka Bychlew – Victoria Rąbień 3:2 (1:0)

Bychlewianie sprawili niespodziankę, pokonując grającą klasę wyżej (liga okręgowa) Victorię. Do przerwy trafił Szymon Stusio  (37. minuta), a po zmianie stron w ciągu siedmiu minut dwie bramki strzelił Aleksander Michalski (48., 55.), który w pierwszej rundzie strzelił hat-tricka ekipie Orła Piątkowisko. Gościom nie pomógł gol wychowanka PTC, Jakuba Szczyszka.

Jutrzenka: B. Stusio – Cieślik (68. Pacholczyk), Sikorski (82. Karasiński), Woźniak, J, Michalski – Zatorski, S. Stusio (55. Oberle), Wójcik, Zieliński (70. Gibki), Konieczny (13. Jędraszek) – A. Michalski (73. Maciejewski).

***

Włókniarz II Pabianice – Boruta Zgierz 0:8 (0:5)

Boruta będzie chyba głównym rywalem Włókniarza w walce o awans do IV ligi. W pojedynku z naszpikowanymi młodzieżą rezerwami „zielonych” podopieczni Łukasza Wijaty naprężyli muskuły i pokazali moc. Znany w powiecie pabianickim szkoleniowiec ze swoich gwiazd nie wstawił jedynie Pawła Zawistowskiego. Cztery gole dla zgierzan strzelił Patryk Pietrasiak, dwie Norbert Szadkowski, po jednym Artur Gieraga (były piłkarz m.in. ŁKS i Ruchu Chorzów) i Jan Kowalski.

Włókniarz II: Wach – Stachowski, Pawłowski (60. Dzikowski), Olejniczak (60. Buchowicz), Sychniak, Jurga (46. Jarmakowski) – Kocik, Redzynia (46. Kołacki), Grabowski, Kaluta (70. Załęczny) – Bajer.

***

GKS Ksawerów – Sokół Aleksandrów 0:10 (0:8)

Takiego wyniku nikt się w Ksawerowie nie spodziewał, choć obecnie oba zespoły dzieli różnica dwóch klas. Ksawerów w ubiegłym sezonie został wicemistrzem „okręgówki”, zaś Sokół wygrał rozgrywki IV ligi. W pierwszej połowie bramkarz GKS Adrian Olejnik puścił aż osiem goli, z czego dwie strzelił mu wychowanek PTC, Kacper Dziuba. Po zmianie stron trener Jarosław Maćczak wpuścił kilku zawodników z pierwszego składu, a i przyjezdni okazali większe miłosierdzie, strzelając tylko dwa gole.

GKS: Olejnik – Kołodziejczyk, Kaźmierczak (46. Pierzyński), Ziółkowski – Papuga (46. Krakowski), Domowicz (75. Kołodziej), Papież (46. Kucharski), Włodarczyk (46. Podkoń), Zagórski (70. Misiak) – Cukierski (46. Bogdan), Juraś.