W tym roku muzealnicy zachęcają do udziału w spotkaniach dotyczących sztuki i tradycji ludowej w twórczości artystów polskich w XIX-XX wieku i herbu naszego miasta.
- Przynależność do grupy i określenie własnej tożsamości jest jedną z głównych potrzeb emocjonalnych człowieka – mówi Justyna Ruszkiewicz z pabianickiego muzeum. - Wspólne zainteresowania, potrzeby, wyzwania i sukcesy pozwalają nam czuć się częścią danej społeczności. Wspólna historia, kultura, opowieści przodków stanowią fundament naszego dziedzictwa. Pozwala ono zaspokajać tęsknotę za byciem częścią społeczności, za poczuciem wspólnoty skupionej wokół wspólnych wartości.
Program EDD 2022
10.09.2022 (sobota)
godz. 1200 -17.00 - bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2)
godz. 15.00 - spotkanie z dr Łukaszem Grzejszczakiem pt. "Złączeni dziedzictwem. Motywy sztuki i tradycji ludowej w twórczości artystów polskich od XIX do XXI wieku." (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa)
godz. 16.30 - spotkanie z dr Sebastianem Adamkiewiczem pt. „Co można wyczytać z herbu Pabianic?” (Stary Rynek 1, dwór, sala kominkowa).
17.09.2022 (sobota) AKTUALIZACJA
godz. 12.00-17.00 - bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Stary Rynek 1 i 2).
O godzinie 18.00, w sali kominkowej dworu kapituły krakowskiej odbędzie się spotkanie z Marią Szulc z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, która wygłosi prelekcję na temat „Sztuka żydowska w regionie łódzkim w 1. połowie XX w.”
W organizację tegorocznych EDD włączyło się Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic. Stowarzyszenie zaplanowało konferencję. O terminie spotkania będzie informowało na swoim profilu facebookowym.
Komentarze do artykułu: 30. Europejskie Dni Dziedzictwa
Nasi internauci napisali 0 komentarzy