Polska podpisała porozumienie i włączyła się w projekt, który tworzy obecnie lista 47 tras (w całej Europie), a my jesteśmy częścią 18 z nich (m.in. szlak cysterski, romański, kolei warszawsko-wiedeńskiej, ceramiki czy bursztynowy). Motywem przewodnim jest hasło „Szlak pabianickiej kultury”.
Co przygotowało Muzeum Miasta Pabianic?
7 września odbędzie się finisaż wystawy malarki, Ikony Kultury Pabianic Marii Skrzydłowskiej-Nowak, która oprowadzi po swojej wystawie „Widzimisię” i przeprowadzi warsztaty plastyczne. Początek spotkania z artystką o godz. 14.30.
W tym roku przypada 150. rocznica urodzin Witolda Eichlera, przez lata związanego z Pabianicami i zasłużonego dla naszego miasta. Był on z zawodu lekarzem, z zamiłowania podróżnikiem, entomologiem, etnografem, społecznikiem. Jubileusz ten zostanie uczczony wystawą, na której zobaczymy część jego zbiorów etnograficznych i przyrodniczych przekazanych muzeum. 7 września gościem muzeum będzie profesor Marcin Kamiński z Państwowej Akademii Nauk, który opowie o zbiorach entomologicznych Witolda Eichlera i poprowadzi warsztaty dla dzieci. Odbędą się o 15.30 (Pabianice, Stary Rynek 1). Zapisy do 5 września: edukacja@muzeum.pabianice.pl, 42 215 39 82, wew. 24.
W godz. 12.00-17.00 odbędzie się bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Pabianice, Stary Rynek 1 i 2). Ekspozycja dostępna będzie do 26 października.
14 września o godzinie 14.00 odbędzie się spotkanie „Non omnis moriar: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zbioru entomologicznego Witolda Eichlera”, które poprowadzi prof. dr hab. Marcin Kamiński z Państwowej Akademii Nauk w Warszawie.
O 15.30 „Co brzmi w trzcinie?”, czyli warsztaty entomologiczne dla dzieci prowadzone przez prof. dr. hab. Marcina Kamińskiego (Pabianice, Stary Rynek 1, dwór). Zapisy do 12 września: edukacja@muzeum.pabianice.pl, 42 215 39 82 wew. 24. W godz. 12.00-17.00 bezpłatne zwiedzanie wystaw muzealnych (Pabianice, Stary Rynek 1 i 2).
Komentarze do artykułu: Europejskie Dni Dziedzictwa [PROGRAM]
Nasi internauci napisali 0 komentarzy