Co w programie Bloom Festivalu?

19 maja, godz. 18.00 - Grupa MoCarta

To kwartet smyczkowy grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Do tego tryskający humorem o wysokiej kulturze, który działa na ludzi bez względu na wiek, narodowość czy poglądy polityczne. Każdy utwór GrupyMoCarta to starannie dobrane fragmenty muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączone wraz z akcją sceniczną i kilkoma rekwizytami w całość, doprowadzające publiczność do spontanicznych wybuchów radości.
Skład zespołu: Filip Jaślar - I skrzypce, Michał Sikorski - II skrzypce, Paweł Kowaluk - altówka i Bolek Błaszczyk - wiolonczela.

26 maja, godz. 18.00 - Kabaret OT.TO

Kabaret założony w 1987 roku z inicjatywy Wiesława Tupaczewskiego. Swoją oficjalną działalność rozpoczął 1 stycznia 1990 roku, od kiedy występował w składzie: Ryszard Makowski, Andrzej Piekarczyk, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski. W styczniu 2001 roku Ryszard Makowski odszedł z Kabaretu OT.TO. Od tamtego czasu kabaret występował w składzie trzyosobowym. W 2022 roku po ponad dwudziestu latach Ryszard Makowski powrócił do kabaretu, a na odejście z grupy zdecydował się Andrzej Piekarczyk.

Członkowie kabaretu tłumaczą nazwę od pierwszych liter słów „Ostatnie Takie Trio Oszołomów”. Kabaret OT.TO jest jednym z polskich kabaretów eksploatujących inne niż polityka rejony absurdu. Ceniony jest za swoją muzykalność i bezpośredni kontakt z widzami. Najbardziej znane piosenki kabaretu OT.TO to: „Zasmażka”, „Wakacje”, „Droga Pani Sąsiadko”, „To już lato”. Największą popularnością kabaret cieszył się w pierwszej połowie lat 90. XX wieku.

9 czerwca, godz. 18.00 - Marek Napiórkowski Sextet

To zbiór osobowości, który śmiało można określić mianem „All Stars”. Grają muzykę pełną energii i wzajemnych interakcji między artystami. Muzycy poddają wirtuozerskiej improwizacji znane ze studyjnych nagrań kompozycje, oscylując pomiędzy wysublimowaną liryką, a żywiołową ekspresją.

Grupę tworzą:

Marek Napiórkowski - gitary
Adam Pierończyk – saksofon sopranowy i tenorowy
Henryk Miśkiewicz – klarnet basowy
Michał Tokaj – fortepian
Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa
Paweł Dobrowolski – perkusja

23 czerwca, godz. 18.00 - Urszula Dudziak i Grzech Piotrowski

„Just Duo” to spotkanie dwóch niezwykle silnych osobowości. Urszula Dudziak, pionierka loopingu, koncertów solo i wielka polska gwiazda jazzu na świecie spotyka się na scenie z Grzechem Piotrowskim, kompozytorem, producentem, saksofonistą i twórcą World Orchestry, zafascynowanym formułą silent concerts.

30 czerwca, godz. 18.00 - Andrzej Sikorowski

Andrzej Sikorowski to wybitna postać polskiej sceny muzycznej: poeta, autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i gitarzysta, lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych.

Nagrywał krążki z zespołem „Pod Budą” oraz solowe, a także z córką Mają Sikorowską czy też z Grzegorzem Turnauem.

7 lipca, godz. 18.00 - Kuba Jurzyk

Wokalista, aktor dubbingowy, finalista programu xFactor. Szerszej publiczności dał się poznać na Youtubie, gdzie między innymi współtworzy kanał Studio Accantus, a filmy z jego udziałem przekraczają 100 mln wyświetleń. Wielokrotnie użyczył swojego głosu w produkcjach Disneya, Netflixa, Amazona oraz wielu, wielu innych. Absolwent wydziału wokalno-estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

14 lipca, godz. 18.00 - SanLuisTango

To argentyński, utytułowany zespół tangowy, utworzony w 2006 r. i nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii „Najlepsza inspiracja/fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie.

Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów, takich jak: Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese.

Na scenie występuje siedmioro artystów:

Luciano Torres Duvall - bandoneon

José Duvall - gitara

Juan Sebastian Vasallo - piano

Lina Carvajal - flet poprzeczny

Nahuel Ignacio - gitara basowa

Javier Duvall - śpiew

Magdalena Lechowska - śpiew

1 września, godz. 18.00 - Sweet&Hot Jazzband

Sweet&Hot Jazzband to grupa muzyków instrumentalistów współpracujących z Łódzkim Domem Kultury. Są interpretatorami jazzu tradycyjnego, a każdy z nich jest wirtuozem gry solowej. Ich wspólne muzykowanie trwa od wielu lat; jak mówią o sobie „ośmiu panów bawi się uprawianiem muzyki jazzowej z lat 20. – do 40. ubiegłego wieku”. W repertuarze mają światowe standardy muzyki rozrywkowej, do których zaliczyć można takie jak: „Hello Dolly”, „It Don't Mean A Thing”, „Gang Olsena”, „Milenberg Joys”.

Bilety na koncerty dostępne są TUTAJ oraz w ogrodowej kawiarni.

****

30 kwietnia na scenie Pawelany rozegra się spektakl „Beksińscy”. Sztuka zagrana przez Teatr Polski w Bydgoszczy przedstawi historię ogromnej samotności i niemożności okazywania uczuć, których tłem będzie opowieść inspirowana książką „Beksińscy. Portret podwójny”. Z jej autorką, Magdaleną Grzebałkowską widzowie spotkają się po spektaklu. Bilety są dostępne TUTAJ oraz w galerii Aflopa Art.