Spółka przedstawiła plany związane z modernizacją infrastruktury ciepłowniczej. Ma to kosztować ok 7 mln złotych. Będzie sporo utrudnień dla mieszkańców.
Pierwsze wyłączenia ciepłej wody zaplanowano jeszcze w maju. Długość infrastruktury ciepłowniczej, która będzie podlegać wymianie to ok. 3060 mb. Inwestycję podzielono na trzy etapy.
W etapie pierwszym, i najistotniejszym, będą realizowane trzy zadania. Będzie dotyczył m.in. wymiany łącznika sieci na obszarze nowego rynku, czyli wzdłuż ulicy Orlej - między Południową a Grabową.
- Jest to kontynuacja prac realizowanych w poprzednich latach, a zarazem kluczowy element infrastruktury, ponieważ realizując pracę w tym zakresie, będziemy zmuszeni odciąć prawie połowę miasta od ciepłej wody - powiedział Krzysztof Mondzielewski, prezes ZEC.
Jest to niewielki odcinek sieci, 180- metrowy, ale newralgiczny. Ulica Orla jest wąska i postawienie tam ciężkiego sprzętu zupełnie zablokowałoby przejazd. W porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich, zostanie zajęta część płyty rynku.
Pierwsze dni prac nie będą wiązały się z pozbawieniem mieszkańców ciepłej wody, a demontażem starej sieci. Braki w dostawie ciepłej wody mają być odczuwalne 25 maja (w niedzielę) w godzinach popołudniowych.
- Jest to bardzo duży obszar. Musimy spuścić wodę z wodociągów, po to, by od poniedziałku z samego rana demontować ciepłociąg – wyjaśnił prezes ZEC.
Wykaz nieruchomości, które będą w „zasięgu” zadania nr 1. Przebudowa ciepłociągu potrwa od 19 maja do 5 czerwca (po 5 czerwca będą prowadzone prace odtworzeniowe).
Zadanie 1
Zadanie nr 2 w ramach etapu pierwszego (od 26 maja do 5 czerwca. Przerwa w dostawie ciepłej wody jest zaplanowana od 26 maja do 5 czerwca.)
- Nasze prace, najpierw związane z demontażem, a potem po pracach hydraulicznych z odtworzeniem nawierzchni będą trwały od 19 maja do 14 czerwca – powiedział Mondzielewski.
Zadanie nr 3 etapu I (prace związane z demontażem, aż do wymiany nawierzchni będą trwały od 30 czerwca do 30 lipca, przy czym przerwa w dostawie ciepłej wody nastąpi w dwóch okresach: od 26 maja do 30 maja i w dniach 7-15 lipca)
Etap II dotyczy osiedla Bugaj (prace od 28 lipca do 28 sierpnia, przy czym dostawa ciepłej wody do budynków zostanie wstrzymana w dniach 4-14 sierpnia).
Etap III (od momentu wejścia do odtworzenia - 7 sierpnia do 21 września, mieszkańcy bez ciepłej wody 26 sierpnia - 7 września)
- Zeszłoroczne prace pokazały, że udało się nam momentami „urywać” po jednym, dwa lub trzy dni. Skala modernizacji była podobna, może bardziej skumulowana i bardziej znacząca. W tamtym roku wymieniliśmy sieci głównie przesyłowo- dystrybucyjne, a teraz bardziej rozdzielcze, czyli mniejszego kalibru, poza tym odcinkiem wzdłuż ulicy Orlej. Będziemy czynić starania, żeby te graniczne terminy zakończenia niedogodności w postaci braku ciepłej wody były skracane – dodał prezes ZEC.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz