W Boże Ciało z pabianickich parafii wyruszyły procesje. Dziś wielu wiernych mogło uczestniczyć w nich bez większych ograniczeń. W ubiegłym roku było nieco inaczej - tylko wokół kościołów.
Najtrudniejszą drogę do pokonania mieli dziś parafianie z kościoła Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjna trasa procesji szła ulicami: Zamkową, Konopnickiej, Skłodowskiej i Wyszyńskiego do czwartego ołtarza przed kościołem. Oznaczało to przejście wzdłuż trasy objętej remontem.
0 0
Jdą przebierańce .
0 0
....żyj i daj żyć innym tak jak chcą...
0 0
@OLGA .. i vice versa , jeszcze bardziej
0 0
Każdy psioczy, ale z wolnego dnia każdy korzysta. :)
Dlatego ja dzisiaj w pełni aktywny zawodowo, nie dla hipokryzji! ;)
0 0
Tymczasem spontaniczne zgromadzenia, wg dukającego księgowego, mini-sterka od zdrowia, są w dalszym ciągu zakazane...
0 0
Przetrzyj swe binokle stetryczały Dzbanie, bo artykuł nie o "ministerku", tylko o jednym z najważniejszych Świąt katolików. Ta procesja odbywała się w maseczkach (co widać na załączonych fotkach), a twoje "spontaniczne" zgromadzenia lewactwa, to donośne darcie ryja bez maseczek.
0 0
W maseczkach - w większości. Reszta jak widać nie wierzy już w COVID'a.
0 0
Ciekawe czy jedna osoba z calej procesji ,wie dlaczego obchodzone jest Boze Cialo,bo wedlug mnie zadna nie wlaczajac Klerykow.
0 0
Średniowiecze!
0 0
t45
A ty sobie przetrzyj mózg z pisiej ... materii , bo artykuł o procesji a nie lewactwie a kto " nosił " maseczki i darł ryja z odpalaniem rac, widać było po prawackim marszu ONR, po twojej wierchuszce pod pomnikami Warszawie, w czasie na Jasnej Górze i na Wawelu plus zapewnienie Mora przed wyborami PAD'a, że wirusa nie ma.
A protesty społeczne, to nie lewactwo i kaprys, tylko kolejne decyzje twego prawackiego rządu wbrew wszelkim normom prawnym. Będzie protest pielęgniarek, to też lewactwo ?
0 0
Aaaa ... i oczywiście kłania się, jak zawsze dla wszystkich,
twoja " grzeczność, kultura i yntylygencya "
w komentarzu 2021-06-03 21:53:03.
0 0
Durne kościelne święta i ciemnogród podążający za baranami w sukienkach
0 0
Wpadłem tu znowu i czytam ripostę tutejszego, na moje zdanie, że zakazane, spontaniczne marsze i imię obrony demokracji, praw człowieka, także kobiet do suwerennej decyzji, to lewackie..."a twoje "spontaniczne" zgromadzenia lewactwa, to donośne darcie ryja bez maseczek.". To zmusiło mnie do dokładnego przeglądu foci z publicznej manifestacji, po ulicach miasta, nie na terenie!!! światyni!, podobno w ikszości, potem koreta na prawie połowę... Tam jest max 1/3 w paseczkach, a prawie połowa w maseczkach na dzięcioła - z dziobem na wierzchu. I oni nie wierzą, jak Pisze w Covida, ale wierzą w tą pozłacaną, a może i "złotą, ale prostą" gwiazdkę z nieba. Podkreśleniem powiagi spaceru jest zawodowa obsługa. W kieckach do kostek, ornatkach dzierganych złotymi i srebrnymi nićmi. No i te komeżki koronkowe, tuniczki, nawet widzę szytą na szeroką "pliskę" Oł jej,OŁ jej... toż to eLGBeTy +++. Szczególnie, po kilkuletnich ostatnich odkryciach i zamulonych... o "lubiących inaczej" . Wśród tych Pasterzy owieczek..., baranów. dających się wy....
0 0
Dzwonie Zygmunta ...., uderzyłeś w sedno . Książka Martela "Sodoma" powinna być za darmo rozdawana na ulicach Polski. Być może bigoteria , przejrzałaby na oczy jak homofobiczni katolicy są sterowani przez najbardziej homoseksualną korporację świata.
0 0
@ta_deo.. przecież doskonale wiesz, jak i ja, ŻE NIE UWIERZĄ!
Nooo, do mementu indywidualnego doświadczenia... choć wcześniej ich gały widziały , co probo... macały!
0 0
@Waldemar Madaliński, gdzie twoja "europejska" tolerancja i powściągliwość w ocenach bliźnich (i takich samych Europejczyków, jak ty).
Uwiera cię taka procesja?
No to na nią NIE CHODŹ!!
Ale też nie obrażaj w tym samym stylu, jak te lewackie trolle poniżej, bo wasze wystąpienia przypominają jako żywo "wykłady" Józefa Wisarionowicza ze słusznie minionej epoki.
Reasumując - KIT wam do tego w co wierzą Polacy.
A jeśli się nie podoba, to WYPAD do waszej islamskiej "ojropy"!!
0 0
Najpierw jest „ wasza polska „ tolerancja dla bliźnich ( widać to po tobie i twoich pisich ), następnie polska narodowa a później każda inna. Gość nie pisze, że go uwiera, więc wypad ! Jego wola chodzić, lub nie. Wypad ! Nikt na tym Portalu tak często nie obraża innych, jak ty, prawacki politruku. Wypad ! Tobie do zamordyzmu Josefa bliżej, bo w swych komentarzach propagujesz lumpensowietyzm i putynizm a pisi budują kondominium madziarsko-ruskie, ale na szczęście Życie Pabianic jeszcze nie należy do Orlenu, więc każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi. Wypad ! Naucz najpierw swego chamaguru szanować polski naród i Polskę w imię hagiograficznej demagogii. Wypad !
A tobie wałek do nas, bo każdy ma swoją wiarę i tobie … do tego a Polacy, to też zlepek różnych wyznań. Wypad !
Nie ty, pispoj… będziesz komukolwiek wyznaczał cokolwiek, bo sam odzwierciedlasz powiedzenie : „ Modlisz się pod figurą a masz diabła za skórą „ ! Wypad !
Daj se siana !
Daj se siana !
0 0
@T45..., martwisz się o europejską tolerancję @W_M? Tymczasem serwujesz tu katolycką tolerancję, miłość do "bliźniego swego", po katolycku niesiesz "baranka bożego, który gładzi grzechy świata"... Czy on, gdyby jednak coś tam, coś tam... ominie W_M i pogardzanymi przez ciebie, po kotolycku, nas tych poniżej. Procesja po ulicach, a nie na terenie kościoła, jest manifestacją religijną! Publiczną! Ty dajesz swoją manifestację tutaj! Zabraniając nam równocześnie pisania o naszych poglądach w tej sprawie! Każesz nam WYPADAĆ! Sam WYPADAJ!!! I TM SAMYM, po raz kolejny będziesz miał - cyt. z ciebie "PO STOKROĆ RACJĘ" !!!
0 0
Jak zwykle - na moją obronę przekonań (nadal jeszcze) WIĘKSZOŚCI Polaków i swobodę celebrowania najważniejszych dla nich Świąt dwugłowa KOD'ziarska hydra otwiera swe brudne pyski, choć NIE DO NICH to było.
Co za swołocz - moje słowa OBRONY traktują jako napad na Bogu ducha winnego "baranka" @W.M., choć to on kpi i ubliża katolikom.
Jakim prawem to robi?
Nie popiera tych Świąt i ich nie lubi, to NIECH NIE CHODZI. Koniec, kropka!
A wam lewacka swołoczy wara do mego wpisu, bo był w słusznej sprawie!
0 0
t45
TWOJA MEGALOMANIA w niewyobrażalny sposób przerasta samo znaczenie owego wyrażenia.
A TWOJA SCHZOFRENIA jest ciebie warta w nieskończoność.
Natomiast TWOJA PRÓŻNOŚĆ jest szczytem szczytów, TWEJ HIPOKRYZJI.
0 0
@T45, znowu walisz swoim katolyckim sierpo-młotem, bardziej po ksywkach niż po treści postów. Diagnozę postawiłem celną. A ty brniesz w logiczne bzdury. Sprzecznie..., ot PiSzesz :" ... moje słowa OBRONY traktują jako napad na Bogu ducha winnego "baranka" @W.M., choć to on kpi i ubliża katolikom." A co powiesz na pomysł, gdyby wszyscy, wzgardzani przez ciebie, poniżsi, stanęli przy trasie waszej manifestacji poglądów, z dłuuuugim banerkiem, trzymając go na patyczkach w odstępach min. 1,5 mb, grzecznie 0,5 mb od krawężnika, z tekstem manifestującym nasze poglądy. Ot takim:
" D Z I Ę K U J E M Y KK Z A O B Ł U D Ę I H I P O K R Y Z J Ę ". Mielibyśmy policję na karku? , mimo że odległości między nami nie wskazywałyby na "zgromadzenie" nielegalne...
A tak przy okazji..., sam swego czasu "pochwaliłeś się", że u ciebie z tą świątobliwością nie za bardzo..., bywasz w kościołku parę razy... na rok. Zatem jesteś, powierzchownym, ludycznym katolykiem, z japą jak garłacz. Garłacz, to taka archaiczna, krótka "szczelba", nafaszerowana odpadkowymi goździamy, śrubamy, nakrętkamy. Jaki szczelec taka broń i amunicja...
0 0
t45
Gdybyś napisał tylko do W.M. - nie zareagowałbym. Jednak ty ze swego wrodzonego chamstwa, napisałeś o innych, więc twoja ... twarz w obuwie !
I nie wycieraj sobie własnej ... przekonaniami (?) polskiego narodu, bo poradzi sobie bez ciebie.
Jeszcze raz, bo nie dotarło : ani jedną literą nie wspomniał o swoich lubieniach i nie ty będziesz cokolwiek komuś wyznaczał. Koniec, kropka !
Jak kwi-kwi ... się we wszystko, co tylko możliwe na tym Portalu, więc nie drzyj tu swojej twarzy po próżnicy. Ot, mieniący się być" wybitnym " polonistą i przeciwnik stosowania germanizmów i rusycyzmów z jakąż to lubością stosujesz tu nawet rosyjskie inwektywy, bo oczywiście " zawsze jesteś grzeczny, kulturalny i yntylygyntny i nie obrażasz nikogo " .
Każdy twój wpis, prawacki snobie z inwektywami jest zawsze w " słusznej sprawie ". Swołoczy ? Zdarza się wśród najlepszych, ale ty, jako portalowa ..., jesteś jedyny. Gratulacje i powodzenia.
Daj se siana, miazmatyku.
0 0
Na każde chamstwo i obrażanie uczuć religijnych (i nie tylko) tej "cichej" (milczącej) części społeczeństwa, która nie chce się angażować w takie wredne i z taką lubością uprawiane tutaj pyskówki, będę reagował jako nietypowy katolik - w dwójnasób!!
Drugiego policzka nadstawiać nawet nie mam zamiaru, tylko będę lał ":na odlew"!
I żaden lewak/KOD'ziarz mi tego nie zabroni!
0 0
t45
TWOJA IMPERTYNENCJA jest szczytem szczytów, TWEJ HIPOKRYZJI.
Chamstwo, to twój chleb powszedni od dnia narodzin i jako " grzeczny, kulturalny i yntylygyntny " obrażasz każdego. Fakt, jesteś nietypowym katolikiem, bo u ciebie symbioza bigota z dewotem. Jeszcze się nigdy dotąd nie zdarzyło, abyś przyznał się do swych błędów i przekręcania faktów, więc nie uprawiaj tu swej kolejnej prymitywnej propagandy. A policzek ( i ... też, wraz z klejnotami ), to nadstaw do polizania swemu psu. Będzie z tego większy pożytek, niż twoje parszywe komentarze na tym Portalu, jako pisiego ( i nie tylko) pyskacza ! Lać to możesz na siebie, własnymi sikami, pisdupku.
Takie prawo Forum, ty też nie możesz nikomu czegokolwiek zabronić, ani cokolweiek wyznaczać, więc kolejny raz twoja twarz w ... obuwiu.
Daj se siana !
0 0
LGBT po Polsku.... Grupa nawiedzonych jak stado baranów idzie za facetem ubranym w kolorową sukienkę a na dodatek jeszcze czterech panów niesie nad nim parasolkę mimo , że deszcz nie pada..
0 0
Streszczaj się chamie @Y-E, bo twe wypociny niestrawne i zbyt przydługie są
0 0
Do @tomek45... Ale zagrzał ci się dekiel ćwoku.... Może coś o katolach a nie jak zawsze nie na temat...
0 0
t45
Jakieś kontrargumenty oprócz inwektyw, chamie nad chamami ?
A twoje rzygowiny w sam raz na twoją degustację, judaszowy bikatolu !
0 0
t45
Dla ciebie wszystko : ***** *** !
0 0
t45
Aaaa ... urwało jedną " * " ...
No, to niech będzie ****** *** !
0 0
Do @tomek45 ...Co ty pedał jesteś , że się tak irytujesz na prawdę o katolskich zbokach?????
0 0
Najpierw drzesz tu swoją " buźkę " o streszczeniach ( zabrakło ci argumentów, więc kolejne twoje paszkwile ), ty " zawsze grzeczny, kulturalny, yntylygyntny i nie obrażający nikogo ", jakże " przesympatyczny " t45 - otrzymałeś streszczenie zgodnie z zapotrzebowaniem - a teraz twoja twarz nadal w k ... ... ? ( przecież doskonale wiesz, gdzie ) !
Gratulacje i powodzenia !
Daj se siana !
0 0
t45
Masz " swoich " wierzących w Boga parafian w Mrągowie, ktorzy modlą się " o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5 G ".
Bez komentarza, bo o ciemniakach katolach nie warto pisać.
Musiała interweniować kuria ...
0 0
Tego lokalnego krzyżaka czeka w czerwcu następna procesja prawdziwie wiernych wiernych..
Procesja "Parada Równości".
0 0
... bedzie sie działo ...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz