Kandydat na prezydenta, Robert Biedroń przyjechał do Pabianic w sobotę przed południem. Oczekiwało go kilkudziesięciu członków partii lewicowych, sztab organizujący kampanię kandydata w Pabianicach i przedstawiciele mediów. Było do 150 osób.
Robert Biedroń wchodził na scenę, którą rozstawiono na Starym Rynku, przy dźwiękach niemalże fanfar, przygotowanych na jego cześć. Na samym początku zaznaczono, że to pierwsze spotkanie przedkampanijne.
Na wiecu w Pabianicach stawiło się kilkoro posłów z ziemi łódzkiej: Tomasz Trela, Aneta Sowińska i Paulina Matysiak. Byli też przedstawiciele pabianickich władz, którzy związani są z lewicą: Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic, Robert Kraska, radny powiatu (przedstawiony jako starosta pabianicki) oraz Piotr Duraj, radny miejski.
Robert Biedroń przedstawił w Pabianicach program wyborczy. Jednym z priorytetów będzie budowa żłobków i przedszkoli, co podkreślał kilkukrotnie. Ma je budować zamiast świątyń. Wielokrotnie sugerował oddzielenie kościoła od państwa oraz poprawę sytuacji kobiet. Mówił o zwiększeniu dostępności do środków antykoncepcyjnych dla kobiet z polskich wsi. Jako hasło kilkukrotnie padały słowa: „Dobry szpital, dobra szkoła, dobry urząd”. Mówił też, że w jego programie jest punkt dotyczący tanich mieszkań na wynajem.
Kandydat na prezydenta oczerniał Prawo i Sprawiedliwość wyciągając na światło dzienne błędy obecnego rządu. Odnosił się do cenzury i sytuacji mediów publicznych. Mimo, że na wiec przyjechała w licznej obsadzie TVP, Biedroń rzucał gorzkie słowa.
- Wiemy, że w telewizji publicznej jest patologia – powiedział.
Na scenie tuż za kandydatem znajdowały się wizerunki trzech postaci: Andrzeja Dudy, prezydenta Polski, Mateusza Morawieckiego, premiera oraz Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Dla każdej z tych osób wystawiono mandat na 10.000 złotych za łamanie obostrzeń sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa.
- Ludzi karali mandatami za ich nieprzestrzeganie. Dostawali je artyści, którzy stali pod radiową trójką broniąc wolności słowa, ludzie spacerujący po parkach. Nie dostawali ich ci, którzy są ponad prawem i publicznie w mediach prezentowali się bez maseczek, nie zachowując odpowiednich odległości – wyjaśnił. - Dziś to my im wystawiamy mandat.
Przed sceną namalowano kółka w których powinny stanąć osoby, które przybyły na wiec. Ze sceny wielokrotnie nawoływano do przestrzegania restrykcji sanitarnych. Dziś już nie trzeba było stawiać się w miejscu publicznym w maseczkach. Niektórzy nie zdecydowali się ich zdjąć.
Kandydat na prezydenta przyjechał do Pabianic po raz drugi.
0 0
Wielkie show? Dajcie lepszy tytuł. Gigantyczne show (show - polska mowa trudna). Widać na waszym filmie te tłumy. Kilkadziesiąt osób z flagami, czyli członkowie lewicy z Pabianic.
0 0
Dziękuję panu Biedroniowi za wizytę w naszym mieście. W końcu kandydat, który jest w stanie zrozumieć problemy mniejszych miast. Reszta tylko Warszawa, Warszawa i Warszawa. Życie się dzieje też poza stolicą!
0 0
Najlepszy kandydat!!! Głosujemy na Pana Roberta z całą rodziną :))))
0 0
Bardzo dziękuje Panu Robertowi za rozmowę dzisiaj, mimo że było tak dużo osób to starał się z każdym porozmawiać. Widać jak różnica w traktowaniu ludzi porównując z obecnym "długopisem".
0 0
Pan Biedroń przywraca wiarę w politykę, u niego nawet na wiecu każdy ma prawo zabrać głos i być wysłuchanym. Super!
0 0
współczuje
0 0
Ładne zęby ma . Trzeba przyznać .
0 0
Jak by nie daj Boże go wybrali na Prezydenta do cały Świat ŚMIAŁBY SIĘ Z POLSKI, że mamy GEJA, PE.......ŁA PREZYDENTA......:-(((((((((((
0 0
Przeczytałem posty poniżej.
Ale z uwagą, jak zawsze, przeczytałem artykuł iii zdziwienie? Ot:
"Kandydat na prezydenta oczerniał Prawo i Sprawiedliwość wyciągając na światło dzienne błędy obecnego rządu. "
Oczerniał... Artykuł napisała autorka : Katarzyna Giedrojć.
Tak piękne, wręcz historyczne nazwisko, od lat kojarzone z paryską "Kulturą" i jej Redaktorem.
Autorka - .. Oczerniał... nie jest pociotkiem Redaktora Giedrojća!!!
0 0
@ obserwator52
dla ciebie cały świat to zapewne brama w podwórku, gdzie przesiadujesz od rana do wieczora z butelką piwa. Jak na razie to cały świat śmieje się z dudusia. Czy cały świat śmieje się z Islandii, gdzie premierem jest lesbijka? czy cały świat śmiał się z Eltona Johna, George Michaela?
Niech ci ktoś z sąsiadów przetłumaczy poniższe:
en.wikipedia.org/wiki/List_of_the_first_LGBT_holders_of_political_offices
0 0
To nie wątpliwie jest światły, otwarty, mądry człowiek szkoda, że popełnia błąd mówienia głównie o przeszłości której nie da się zmienić, a nie skupia się na przyszłości którą da się kreować jak się chce.
0 0
Jak widać z pierwszej fotki, pan(i?) Biedroń miał(a?) największe wzięcie u starszych pań oraz tego jedynego pana z tyłu w czerwonej koszulce (pewnie to Romek?).
0 0
Post scriptum
I takie "cuś" ma zagrozić obecnemu prezydentowi, jedynemu mężowi stanu w tym całym "towarzystwie"?
Buahaha...
0 0
@Tomek45 jednak jesteś prymitywnym prawicowym c h amem . Idź klękaj przed swoimi pupilami arcybiskupami co dzieci molestują.
0 0
A ty bund, jesteś oczywistym komunistycznym chamem.
Albo i POniemieckim chamem (sądząc z tego szwabskiego nick'a).
0 0
Na mnie możesz sobie wrzucać ile chcesz @Tomek45, to i tak nie zmieni tego co reprezentujesz - zero.
0 0
@StrazWiejska
Ty jesteś pewno jednym z nich ...:-(((((((((
0 0
Co tam Pan Biedroń kolejny już raz w Pabianicach.
Najlepszy show do tej pory mieli u nas Mora i PAD !
A na Kaczyńskim w Pabianicach przejechał się K. C. a z protekcji W.S..
Fotka, jak każda inna. Jest wiele i pewnie tam można znaleźć także pancernego " fomę " ...
0 0
@tomek ...Szmato PISia zajmij się pederasto swoją orientacją ..........
0 0
@tomek45 ... Pewno byłeś już w kościółku popatrzeć sobie na ministrantów??????????? Wykrusz krochmal z gaci PIS-i śmieciu!!!!!!
0 0
Czemu pedzio bez maseczki?
0 0
@qbassmanutd żebyś go pederasto łatwiej mógł znaleźć !!!!!!!!!!!!
0 0
qbassmanutd , a ty jak swoją sunię zapinasz w fabrykę czekolady to jak cię wtedy określić ? Rewersik ?
0 0
PS
Taki " mąż stanu " z notariusza, że nawet wiatrów gościowi nie wolno bez zezwolenia szefa, szefów, nawet w towarzystwie pisich.
I taki " m-s " przy Trampku, że robił tam za kamerdynera. " Prezydent " największego kraju w E-Ś-W ? To dopiero zaszczyt...
A B. mmo, że kocha inaczej, to żadna cykoria : mówi co chce, robi co chce i ma we wiatrach takich i owakich oraz to i owo z pisich.
0 0
Zakaz pedałowania w Pabianicach
0 0
@qbassmanutd Mówisz to do siebie zboku!!!!!!!!!!
0 0
Gej okej Romek cioto
0 0
@qbassmanutd ............Gej okay!!!!!!!!!! Smaruj doope wazeliną ......... Może coś ci się wieczorkiem trafi????
0 0
Romek nasz 5 lat, widać po wpisach :) i do tego jesteś KODziarskim ciot-menem
0 0
@qbassmanutd ..... Trzęsą ci się rączki PO-jebie na myśl o Biedroniu tak, że już nie trafiasz w klawiaturę i piszesz głupoty..........
0 0
Romciu, ty SB-cki śmieciu. Twoje kloaczne obelgi puszczane mimo oczu i uszu przez moderatora mnie już nie obrażają. One tylko prezentują oblicze dzisiejszej oPOzycji (ku przestrodze obywatelom).
0 0
@tomek45 Prawda w oczy kole zboku i PISia szmato...
0 0
Oczywiście !
Prawicowa ylyta hejterów i trolli na tym Portalu rodem z pisich, to wysublimowana " kultura ", komentarze bez " żadnych " bluzgów i wszystko mniam-mniam ! Po prostu kacza ohyda !
0 0
Biedroń przyjechał, pouśmiechał się i odjechał. Ale czy to daje mu jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Nie. Ja osobiście nie chcę takiego prezydenta.
0 0
Nikt nie chce homosia
0 0
I tak ci się podoba PO-jebie i PIS-i zboku!!!!!!!!!!!!!
0 0
Pederaści nas nie POkonają
0 0
@qbassmanutd ty PO-jebie sam się pokonałeś...... Wolisz Dudusia?????????????
0 0
Tu może nie do końca chodzi o jego poglądy i orientację seksualną (choć nie wiadomo, czy byłby prezydentem czy prezydentową), ale o zachowanie i obietnice, których nie dotrzymał, trzymając się europarlamentarnego stołka. Myślę, że teraz składanych obietnic też nie dotrzyma. Powtórzę: nie chcę takiego prezydenta (lub prezydentowej).
0 0
Romek. Duda coś sobą reprezentuje i dał się już poznać jako prezydent. A reszta? Trzaskowski, który nie poradził sobie z "kupą" w Warszawie, tygrysek, który podniósł wiek emerytalny, a reszta - reszta się nie liczy.
0 0
Romek a może love'ciarz tęczowego kandydata? On już ma chłopaka Śmiszka. Nie masz więc u niego szans na kakao
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz