W Przedszkolu Miejskim nr 8 w Pabianicach odbył się konkurs „Przedszkolny MasterSzef – Smaki Europy”, w którym udział wzięło 12 przedszkoli. Mali kucharze przygotowali potrawy inspirowane kuchnią różnych krajów Europy, prezentując ogromną kreatywność.
Na stołach pojawiły się kolorowe i pomysłowe dania – od przekąsek po desery – które zachwycały zarówno wyglądem, jak i smakiem.
Wśród prezentacji znalazły się m.in. propozycje inspirowane Wielką Brytanią i Francją.
PM nr 5 zaprezentowało Wielką Brytanię. Wiktoria i Sara przygotowały sałatkę Coronation Chicken oraz deser Banoffee Pie. pierwsze z dań powstało w 1953 roku z okazji koronacji królowej Elżbiety II i łączy w sobie pieczonego kurczaka z kremowym sosem curry oraz owocami. Z kolei deser został efektownie udekorowany motylkami i kolorowymi dodatkami, co przyciągało uwagę jury.
PM nr 15 postawiło na kuchnię francuską. Laura i Stasiu z grupy „Gwiazdeczki” przygotowali croissanty w wersji wytrawnej i na słodko.
Jury miało niezwykle trudne zadanie. Wszystkie drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Ostatecznie podjęto decyzję, że wszyscy uczestnicy zasługują na zwycięstwo.
Konkurs był nie tylko kulinarną zabawą, ale także okazją do poznawania kultur Europy i rozwijania pasji do gotowania już od najmłodszych lat.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz