Zamknij

Jak nagrywane są filmy z udziałem śmigłowców?

15:16, 28.10.2019 Aktualizacja: 15:19, 28.10.2019
Skomentuj Zbiory autora Zbiory autora

Nie ma chyba fotografa, który choćby raz w życiu nie wykonał zdjęć w powietrzu. Podczas wykonywania zdjęć i filmowania, można nie tylko świetnie się bawić, ale też przeżyć niezapomnianą przygodę. Lot śmigłowcem to dla wielu marzenie. Marzenie o upamiętnieniu malowniczych terenów i ciekawych miejsc, a także na wykonanie ekscytujących ujęć filmów, w ramach wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Taka praca to sam przyjemność. Czy rzeczywiście?

Jak nagrać dobry film z udziałem śmigłowca?

Wydawać by się mogło, że upamiętnienie wspaniałych widoków, czy nagranie kilku ujęć z lotu ptaka jest banalnie proste. Oczywiście, że nie musisz być profesjonalistą – amatorzy również wykonują zdjęcia, obok których nie da się przejść obojętnie. Decydując się na nagrywanie filmu w powietrzu musisz pamiętać o kilku aspektach. Podpowiedzi, jakie znajdziesz poniżej, to doświadczenia wielu fotografów, zebrane w jednym miejscu.

Lataj bez drzwi

O ile to możliwe. Przed wylotem zapytaj pilota o możliwość pozostawienia otwartych drzwi. Wykonując zdjęcia, czy też nagrywając film przez szkło, powinieneś wiedzieć, że jakość obrazu nie będzie tak dobra. Pomiędzy Tobą, a nagrywanym widokiem powstanie pewnego rodzaju bariera. Zwróć uwagę również na łopaty wirnika śmigłowca i płozy, na których śmigłowiec stoi na ziemi. Mając świadomość ich obecności, będziesz mógł wykonać nagrania właściwego kadru, bez pojawienia się zaskakujących elementów. Zaleca się wykonanie zdjęć próbnych zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, które pozwalają ocenić największą ogniskową względem nich. Na koniec, decydując się na lot z otwartymi drzwiami, przygotuj się na spory spadek temperatury!

Zadbaj o odpowiedni sprzęt

Bez względu na to, czy nagrywasz zdjęcia, czy też film, musisz mieć przygotowany odpowiedni sprzęt. Warto zaopatrzyć się w aparaty z różnymi obiektywami, różnego rodzaju kamerami. W powietrzu nie będziesz miał czasu na zmianę obiektywów, ani też na pilnowanie ich czystości. Jeśli nie przekonuje Cię jakość obrazu, to może przekonają Cię widoki – nigdy nie wiesz, kiedy uchwycisz właśnie ten moment. Chyba nie chcesz stracić szansy na piękne ujęcia, tylko dlatego, że musisz zmienić obiektyw?

Kontaktuj się z pilotem

Najważniejsza podczas takich przedsięwzięć jest komunikacja, pozwalająca na osiągnięcie nie lada sukcesów. Z pilotem możesz komunikować się na wiele sposobów – wybierzcie swój ulubiony, najlepiej taki, który nie będzie wymagał od Was użycia rąk.

Stąpaj twardo po ziemi

Jeśli po raz pierwszy decydujesz się na wykonanie ujęć filmowych z helikoptera, to musimy Cię ostrzec, ale znane wszystkim z filmu ujęcia, kręcone z boku helikoptera, są niezwykle trudne do zrealizowania i co gorsza – szansa na ich wykonanie jest niezwykle mała. Pomimo otwartych drzwi, przez cały lot musisz pozostać w helikopterze. Nie tylko Twoje wychylanie może być niebezpieczne, ale też wychylanie sprzętu – chyba nie chcesz stracić kamery kilka tysięcy metrów nad ziemią?

Ostatnia rada – nie tylko filmuj, podziwiaj widoki i ciesz się faktem, że lecisz. Obyś jak najwięcej miał takich doświadczeń, jednak pierwszy lot poświęć na poznanie siebie na wysokości.

Więcej na temat filmowania z śmigłowca dowiesz się na stronie:

https://helipoland.com/wynajem/fotografowanie-i-filmowanie-z-powietrza/

Polecam!

(Tekst partnerski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%