Młodziczka Korony Pabianice walczyła w Gdyni, seniorki grały w mistrzostwach Polski w Gdyni.
62. indywidualne mistrzostwa Polski w Łęcznej dla Marii Kisiel zakończyły się dwoma ćwierćfinałami w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z siostrą Amelią Kisiel.
Dziewczyny walczyły o jak najlepszy rezultat w głównej drabince turnieju. Jako turniejowa „dwójka” w pierwszej rundzie miały wolny los, następnie w 1/16 finału pokonały parę Wojtysiak/Zgryza 21:13, 21:11 i awansowały do ćwierćfinału. Tutaj jednak spotkały się na korcie z mocną parą Janko/Syrek i uległy po 34 minutach 15:21, 16:21.
Maria Kisiel w singlu po 45 minutach w trzech setach pokonała Zuzannę Jarosz 21:16, 17:21, 21:11. Drugi mecz z Oliwią Niedźwiecką zakończył się wynikiem 21:15, 21:17, co dało awans do ćwierćfinału. Niestety w meczu o strefę medalową Maria przegrała 13:21, 8:21.
Amelia Kisiel w singlu zakończyła udział w turnieju na etapie 1/8 finału, gdzie z Zuzanną Turską, walczyła przez 45 minut, w trzech setach i wygrała wynikiem 21:7, 14:21, 21:19. W drugim spotkaniu, w 1/8 finału, z turniejową „jedynką”, Ulyaną Volskayą, Amelia już nie dała rady i uległa 12:21, 10:21.
Iga Powązka w grze podwójnej z Magdaleną Maziarz, w kategorii u13 (młodzik młodszy) wywalczyła srebrny medal w turnieju w Gdyni. Badmintonistki rozegrały razem cztery pojedynki i uległy tylko turniejowym „jedynkom” Robak/Wałach 8:21, 6:21. Iga z partnerką kolejne mecze już bez najmniejszych problemów wygrywały, kolejno z parą Czapiewska/Gołaś 21:9, 21:6, następnie z zawodniczkami Gemza/Witowska 21:6, 21:4 i ostanie spotkanie z parą Hovorovska/Janowicz 21:11, 21:10. Deblowe koleżanki z dumą mogły stanąć na podium i odebrać srebrne krążki. W grze indywidualnej Powązka nie wyszła z grupy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz