Włókniarz Pabianice – Róża Kutno 4:0 (2:0). Mocne wejście „zielonych” w rundę wiosenną.
Ponieważ lider, Orzeł Parzęczew przełożył swój pierwszy mecz ligowy na późniejszy termin, podopieczni Przemysława Nowaka i Grzegorza Gorącego zostali samodzielnym liderem tabeli w łódzkiej „okręgówce”.
Nie snajperzy – Przemysław Kita (21 goli jesienią) i Jan Peda (15 trafień w lidze), ale trzeci pod względem skuteczności Bartosz Bujalski (13 bramek jesienią) został bohaterem wiosennej inauguracji przy „Grota”-Roweckiego.
Lider drugiej linii „zielonych” po raz pierwszy trafił do siatki Kutnowian przed upływem kwadransa gry. W 14. minucie uderzył nie do obrony z lewej strony pola karnego. Na 2:0 Bujalski podwyższył w 38. minucie, pewnie wykorzystując rzut karny.
„Bujal” skompletował hat-tricka pięć minut po przerwie, trafiając do siatki z rzutu wolnego z 18. metrów. Wynik meczu ustalił w 59. minucie wpuszczony chwilę wcześniej na boisko Szymon Przyk, finalizując celnym strzałem głową akcję po lewej stronie Kity i Bartosza Jarycha. Bramka Przyka była golem numer 90. Włókniarza w tym sezonie.
W sobotę „zieloni” grają w Łodzi z AMII Nowosolna.
Włókniarz: Drobniewski – Jarych (62. Oberle), Bocian (57. Malinowski), Kujawski, Czerwiński (67. Kaczorowski) – Szafoni (57. Korobka), Becht (57. Krysiak), Bujalski (67. Wojtyniak), Wójcik (57. Przyk) – Kita, Peda.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciepabianic.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz