Radni miejscy zdecydują, jak nazwać nowe rondo na ul. Lutomierskiej i teren zielony między kościołem św. Mateusza a Dobrzynką
Zakończyła się budowa ronda znajdującego się u zbiegu ulic Lutomierskiej i Logistycznej. Rondo powstało w ramach budowy ulicy Logistycznej, będącej łącznikiem ulic Batalionów Chłopskich oraz Lutomierskiej. Prowadzi do kompleksu magazynowego firmy Panattoni Park Pabianice. Mieści się on w sąsiedztwie drogi S14 (Zachodniej Obwodnicy Łodzi). Budowa zaczęła się w połowie maja 2024r. I miała potrwać ok. 2 miesiące. Z powodu „kolizji teleinformatycznych i odkrytych niezinwentaryzowanych płyt betonowych, które wymagały utylizacji” termin przedłużono najpierw do 30 października. Prace przedłużyły się jednak o kolejne tygodnie. Inwestycja była prowadzona przez firmę Panattoni, pod nadzorem Urzędu Miejskiego w końcu została zakończona i oddana do użytku.
Na najbliższej sesji (23 kwietnia) radni miejscy będą zastanawiać się nad nadaniem nazwy dla nowo powstałego obiektu. Kolejna uchwałę podejmą w sprawie nazwy dla placu w środku miasta, między kościołem św. Mateusza, a Dobrzynką.
Plac ma 1540 m2 i jest własnością Gminy Miejskiej Pabianice, a w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod zieleń publiczną. Z uwagi na, że jest to teren zielony, nie zachodzą przesłanki, żeby w przyszłości byłyby podejmowane próby zmiany jego funkcji na teren inwestycyjny. Jak czytamy w projekcie uchwały, "w związku z powyższym zasadnym, wydaje się utworzenie skweru na przedmiotowym terenie oraz nadanie mu nazwy". Przypomnijmy, że leżący po sąsiedzku plac nosi nazwę Plac Księży Powstańców Styczniowych.
Bernabeu12:53, 17.04.2025
Czy przez ul. logistyczną można dojechać z Lutomierskiej do Wspólnej (asfaltem)? Czy to jest jedynie droga o wewnętrznym charakterze dla magazynów za mzk?
Xyzx14:34, 17.04.2025
Rondo iksa X Xawerów
Sepsa 18:01, 17.04.2025
Ladnie brzmiala by nazwa rotmistrza Witolda Pileckiego a druga Zolnierzy Niezlomnych.
Ładnie 20:35, 17.04.2025
Ładnie ale pabianicami rządzi lewa strona a na to się nie zgodzą za żadne skarby świata
Miłosz 20:54, 18.04.2025
Jakby ważniejszych spraw nie było tylko nazwa ronda dobrze jakby jeszcze ktoś pomyślał o jakiś jeszcze latarniach od ronda w stronę przejazdu
4 0
ul. Logistyczna prowadzi jedynie do magazynów. Do ul. Wspólnej miała prowadzić przedłużona ul. Batalionów Chłopskich (tam gdzie PSZOK), ale na razie nie widać, żeby coś się miało dziać w tym temacie
1 0
Szkoda... ale w takim razie czemu w artykule użyty jest zwrot "łącznik Batalionów Chłopskich z ul. Lutomierską"? Batalionów Chłopskich ma charakter nieciągły i gdzieś tam się jednak łączy z Logistyczną czy bardziej chodzi o planowany łącznik?
Na czas budowy tunelu (lub póki go nie ma) taki łącznik miałby spory sens dla ruchu po 'tej stronie missisipi' ;-)