Z ulic „Waltera” Jankego i Nawrockiego autobusy MZK będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut. Z taką samą częstotliwością będą ruszać autobusy sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzami kursy odbywać się będą nawet co 5 minut.
- Autobusy będą kursować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z niewielkimi zmianami. Wyjadą na trasy później niż w zwykły dzień roboczy, a niektóre wcześniej wrócą do zajezdni – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.
Autobusy linii „260” i „264” w dzień Wszystkich Świętych nie będą kursować. Tramwaje linii „41” oraz autobusy linii „D” i „W” będą kursować według niedzielnego rozkładu jazdy. Autobusy linii nocnej „N4B” w nocy ze środy 31 października na czwartek 1 listopada będą kursować według rozkładu jazdy jak z soboty na niedzielę, a w nocy z 1 na 2 listopada nie będą kursować.
Zobacz też: Rusza policyjna akcja Znicz 2018. Na drogach będzie więcej patroli
1 listopada autobusy linii „265” będą kursować zmienioną trasą. Z Pawlikowic przejadą do Bychlewa bez zmian, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Nawrockiego i Roweckiego do tymczasowej pętli przed budynkiem straży pożarnej. Do Pawlikowic pojadą od straży stałą trasą.
Dojazd do cmentarza 1 listopada zapewni także częściowo zmieniona trasa linii „T”. Z Dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kilińskiego, Zamkową i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą, czyli obok cmentarza, a potem ulicami Kochanowskiego, Moniuszki i Wiejską.
Za parking zapłacisz tylko raz
1 listopada ulica Kilińskiego będzie jednokierunkowa. Wjechać w nią będzie można tylko od strony „Grota” Roweckiego. Wprowadzona zostanie możliwość postoju na jezdni na całej długości. Na ulicy Bugaj wprowadzony zostanie zakaz wjazdu od ul. Świetlickiego (za wyjątkiem autobusów), by ruch skierować na ul. Nawrockiego. Na skrzyżowaniu ulic Świetlickiego, Jutrzkowickiej i Wodnej wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo w ul. Świetlickiego, aby wykluczyć powstawanie zatorów drogowych, które mogłyby się robić w przypadku oczekujących kierowców, chcących wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Wodną.
W tym rejonie pojawią się tablice informujące o wprowadzonych objazdach i zmianach w stałej organizacji ruchu drogowego. Znaki stałej organizacji ruchu, które kolidują z tymczasowym oznakowaniem, zostaną przysłonięte.
W pobliżu cmentarza raczej trudno będzie znaleźć wolne miejsce parkingowe przy ulicy. Więcej miejsca będzie na płatnym parkingu.
Jak co roku, zaparkować będzie można na terenie MOSiR-u. Za organizację miejsc parkingowych i wydawanie biletów odpowiada pabianicki klub Włókniarz. 31 października i 2 listopada opłata będzie wynosiła 5 zł, a 1 listopada już 10 zł za cały dzień.
- Dochód ze sprzedaży biletów parkingowych przeznaczymy na cele statutowe piłkarzy MUKS Włókniarz – wyjaśnia Jacek Zarzycki, prezes klubu.
To będzie 12. zbiórka datków
1 listopada na naszych cmentarzach spotkamy ponad stu kwestujących. Oprócz członków Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie będą samorządowcy z miasta i powiatu, dziennikarze, lekarze i pielęgniarki. Kwestować będą również rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych, krwiodawcy, członkowie PCK, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, uczniowie I LO i harcerze. Wolontariusze z różnych środowisk działających w naszym mieście będą zbierać datki na ratowanie zabytkowych pomników pabianickich cmentarzy. Zbiórka prowadzona będzie w godzinach 9.00–17.00.
Kwestujący, jak co roku, rozdawać będą specjalnie przygotowane na akcję foldery, wydrukowane nieodpłatnie przez wspomagającą stowarzyszenie Oficynę Drukarską Paweł Winiarski.
Komentarze do artykułu: Jak dojechać na cmentarz, gdzie zaparkować?
Nasi internauci napisali 0 komentarzy