W obecnych czasach jednym z warunków prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecka jest jego prawidłowa postawa ciała.
- Nasilony rozwój techniki w ostatnich czasach niestety nie idzie w parze ze świadomością rozwoju naszego zdrowia i właściwych nawyków w tej dziedzinie – mówi Paweł Fronczak. - Brakuje odpowiednich zamierzeń i działań, aby zapobiec w późniejszym wieku dość poważnym dolegliwościom i powikłaniom.
W wieku 7 lat dzieci mają narzucony przez system szkolny rygor siedzenia w niewygodnych i bardzo często nieprzygotowanych dla ich wieku ławkach.
- Plagą stają się również zwolnienia dzieci z obowiązku korzystania z wychowania fizycznego w szkole – mówi Fronczak. - Następnym, dość ważnym okresem, w którym bardzo często powstają skrzywienia kręgosłupa jest tzw. skok pokwitaniowy, który zaczyna się szybkim wzrostem kończyn dolnych, a następnie tułowia.
Skok wzrostu w tym okresie może wynieść około 9-15 cm, a przyrost wagi od 4 do 10 kg. Narusza to dotychczasową równowagę w ciele dziecka, zaś siła mięśni, odpowiedzialnych za utrzymanie postawy, może okazać się niewystarczająca do utrzymania stabilizacji ciała.
- Poprzez masaż ugniatająco-uciskowy oraz mobilizację połączeń stawowych można osiągnąć bardzo dobre rezultaty w korygowaniu wad postawy u dzieci – wyjaśnia masażysta. - Jest to metoda całkowicie bezpieczna i bezbolesna, która daje efekty nawet przy znacznie zaawansowanych skrzywieniach bocznych kręgosłupa.
Rodzice z dziećmi mogą przyjść na bezpłatne badania i konsultacje do 31 marca w godz 12.00-14.00 lub 16.00-18.00 do Pracowni Terapeutycznej Pawła Fronczaka przy ul. Kościuszki 15, tel. 501 421 451.
Żeby dzieci miały prosty kręgosłup
opublikowano: 2009-03-16 14:33:43
autor: redakcyjny zespół
autor: redakcyjny zespół
Komentarze do artykułu: Żeby dzieci miały prosty kręgosłup
Nasi internauci napisali 0 komentarzy