Profesjonaliści mogą liczyć nie tylko na lepsze oferty kredytowe, ale również na niższe koszty oraz prostszą procedurę przyznania kredytu, bez dodatkowych formalności. Kim jest przedstawiciel wolnego zawodu i profesjonalista? Wyjaśniamy poniżej.
Kim jest profesjonalista?
Określenie wolny zawód nie ma jednej, stałej definicji. Zwykle przyjmujemy, że osoby wykonujące wolny zawód i będące profesjonalistami nie pracują na umowie o pracę. Zazwyczaj są to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.
Od danego banku zależy, które zawody uważane są za wolne a ich wykonawcy za profesjonalistów. Na liście tej zawsze jednak znajdują się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą m.in. lekarze, adwokaci, radcy prawni, stomatolodzy.
Często o kredyt dla profesjonalistów mogą ubiegać się również weterynarze, architekci, farmaceuci, komornicy, psycholodzy czy fizjoterapeuci. Istotny jest fakt, że zwykle bank wymaga potwierdzenia posiadania uprawnień do wykonywania zawodu.
Dlaczego banki inaczej traktują tzw. Profesjonalistów? Główny powód, to zawodowy prestiż, wysokie zarobki oraz wysoka zdolność kredytowa. Zawody zaufania publicznego właściwie zawsze będą potrzebne a ich przedstawiciele nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy i utrzymaniem wysokich zarobków. Wiąże się to z niskim ryzykiem dla banku.
Na co może liczyć profesjonalista?
Profesjonaliści dla banku są idealnymi kredytobiorcami. To osoby wykształcone. Dbające o reputację, odpowiedzialne. Krótko mówiąc w ich przypadku ryzyko niespłacania kredytu, jest naprawdę niskie.
Bankom zależy na pozyskiwaniu takich klientów i właśnie dlatego proponują profesjonalistom konkurencyjne oferty.
To na co głównie mogą liczyć profesjonaliści, to na pewno niższe oprocentowanie, niższa prowizja bankowa oraz marża. Niektóre banki są w stanie udzielić kredytu w wysokości nawet 1,5 mln złotych. Dodatkowo przedstawiciele wolnych zawodów zaufania społecznego, nie muszą przedstawiać zabezpieczenia, nawet w przypadku dużych kwot.
W przypadku profesjonalistów, instytucje finansowe bardzo często biorą pod uwagę indywidualne możliwości kredytobiorców w zakresie spłaty długu i dopasowują liczbę rat do potrzeb klienta.
Profesjonaliści nie muszą się również martwić dodatkowymi formalnościami.
W banku natomiast podają jedynie:
Dowód osobisty
Dokument potwierdzający przynależność do danej grupy zawodowej
W niektórych przypadkach oświadczenie o dochodach
W niektórych przypadkach kpir za ostatnie miesiące
W niektórych przypadkach dokumenty potwierdzające niezaleganie z ZUS i US
Jeśli wykonujemy wolny zawód albo zawód zaufania publicznego, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie czy możemy liczyć na kredyt dla profesjonalistów. Możemy wówczas uzyskać na o wiele dogodniejsze warunki niż w przypadku pozostałych kredytów dla firm.
Większość banków ma przygotowane, specjalne oferty dla profesjonalistów. Może być jednak ciężko na własną rękę sprawdzić wszystkie możliwości i wybrać jedną, najlepszą dla nas.
W takim wypadku warto wspomóc się radą profesjonalistów ze strony Kredyty W Z, którzy wybiorą dla nas najatrakcyjniejszą ofertę kredytową.
Komentarze do artykułu: Na co może liczyć Profesjonalista?
Nasi internauci napisali 2 komentarzy
komentarz dodano: 2020-07-18 22:16:04
Luciepaleckova80@gmail.com lub Whatsapp +1 208 417 7369
komentarz dodano: 2020-05-18 17:58:49
sytuacja finansowa? A może potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności? lub
płacisz rachunki lub płacisz za dom, samochód? Interesujesz się finansami online
pomoc Czy jesteś zainteresowany pożyczkami online? Czy potrzebujesz wiarygodnego
prywatny wierzyciel ze sprawdzonym doświadczeniem? Jeśli tak, proszę o kontakt przez e-mail:
Katarzynaobijiaku49@gmail.com
Możesz dostać do 150000000 PLN.