Dzięki inspiracjom przedstawionym w sklepach internetowych mogą one również być sposobem na wspieranie różnych inicjatyw poprzez osadzenie na nich indywidualnego logo. Jeśli nie mamy doświadczenia w ich zapinaniu, warto zapoznać się z metodami to ułatwiającymi.
 

Przygotowanie koszuli

Koszula powinna być dostosowana specjalnie do zakładania spinek. Spinki do mankietów są najczęściej noszone z francuskimi mankietami (znanymi również jako podwójne), które są bardzo długie i tworzą warstwy. Takie mankiety nie mają guzików do zapinania po bokach. Zamiast tego, na każdej stronie, znajdują się małe dziurki, do których dodawane są spinki. Noszenie spinki do mankietów z tą koszulą oznacza, że ​​spinkę będą zabezpieczać cztery warstwy tkaniny koszuli. Spinki do mankietów można nosić także z bardziej casualowymi koszulami pojedynczymi.

Mankiet składamy z wyciągniętym ramieniem. Upewniamy się, że końcowa krawędź mankietu (najbliżej palców) składa się do tyłu, tworząc gładką i równą podszewkę. Trzymając strony razem, wywijamy je do zewnątrz. Ściskamy dwie otwarte krawędzie mankietu, tak aby przylegały do siebie płasko, z dala od nadgarstka. Tkanina wewnętrzna krawędzi mankietu powinna być dociśnięta do siebie. Nakładamy równo na siebie otwory na spinki.

Umieszczanie i zapinanie spinek

Ramię dociskamy do siebie, aby niejako utrzymać koszulę w miejscu. Spinkę przewlekamy najpierw przez otwór tej części mankietu, która jest bliżej naszej twarzy. Większa - ozdobna część spinki - powinna być widoczna po zewnętrznej stronie. Możemy dla pewności tą cześć przytrzymać dwoma palcami, a resztą sięgnąć po dolną cześć mankietu. Przewlekamy ją przez cienką część spinki.

W zależności od sposobu zapinania spinek mogą występować drobne różnice w ich zabezpieczaniu. Najczęściej spotykane i zarazem najłatwiejsze do umieszczenia są zapięcia w kształcie słupków (przypominają nieco nabój do pistoletu) które obracamy na ich osi, aby stanowiły poprzeczkę uniemożliwiającą rozpięcie się mankietów. Te spinki, których zapięcie nie stanowi całości, składają się z szerokiej części zakładanej na trzpień dopiero po wsunięciu spinki przez obydwa otwory. Zwykle pozwala to zapiąć obydwie części mankietu o wiele bardziej przylegająco do siebie. Istnieją też spinki dwuczęściowe (z których każda może być ozdobna), które są połączone ze sobą na stałe. Może łączyć je zarówno łańcuszek (ewentualnie jakiś rodzaj sznurka), jak i cienki drut. Części trzymające mankiet przewleka się przez otwory podobnie do guzików.