Im bardziej rozwinięty jest nasz biznes, tym więcej obowiązków. Z czasem także tych, związanych z wchodzeniem na nowe rynki. Rejestracja firmy za granicą to trudny sprawdzian. Dlatego dobrze zaliczyć go w towarzystwie ekspertów. Jak założyć spółkę w innym kraju? Podpowiadamy!
Specyfika rynku
Co kraj, to obyczaj. To powiedzenie odnosi się tak do kultury i tradycji, jak do działań biznesowych i przepisów prawa. Musimy pamiętać o tym, że przenoszenie działalności poza Polskę będzie się wiązać z koniecznością spełnienia innych wymogów.
Różnić się będą procedury, terminy, języki i koszty. I to nie tylko w zależności od państwa, ale również od poszczególnych regionów. Od konkretnej lokalizacji też zależy, po jakim czasie przedsiębiorstwo będzie mogło zacząć działalność operacyjną.
Na co uważać?
Jednymi z najpowszechniejszych problemów, z którymi spotykają się przedsiębiorcy, są te związane z uzgodnieniem rodzaju podmiotu i jego celu, terminami identyfikacji podatkowej czy formularzami i dokumentacją.
Lokalne władze mogą wymagać większej liczby konkretnych akt i podpisów. Istotne jest również zwrócenie uwagi na zobowiązania dotyczące ręcznego wypełniania konkretnych formularzy. Tutaj też wszystko zależne jest od miejsca.
Wszystko to sprawia, że zakładanie spółek poza granicami naszego kraju może być sporym problemem. Mało kto zna się na przepisach obowiązujących w różnych państwach.
Rozsądna pomoc
Dobrym pomysłem jest zwrócenie się o pomoc do wyspecjalizowanej korporacji, której pomoc spowoduje, że cały proces rejestracji firmy stanie się łatwiejszy i bardziej przejrzysty.
Takim przedsiębiorstwem jest TMF Group. Zatrudnia ponad 7 tysięcy ekspertów w ponad 80 krajach, co ze względu na skalę sprawia, że firma jest jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów na rynku pod kątem zrozumienia wymogów lokalnych.
TMF Group oferuje pełen zakres usług zakładania działalności, a w jej biurach pracują specjaliści ds. sekretariatu korporacyjnego, prawnicy i asystenci prawni z wieloletnim doświadczeniem w zakresie rejestrowania spółek. Nie tylko posługują się lokalnymi językami, ale także bardzo dobrze znają lokalne wymogi obowiązujące w poszczególnych państwach, zwyczaje oraz kulturę.
Kiedy decydujemy się na takie profesjonalne wsparcie, możemy mieć pewność, że rejestracja spółki obędzie się bez większych problemów.
Komentarze do artykułu: Jak wejść na rynek zagraniczny?
Nasi internauci napisali 0 komentarzy