33-letnia rozgrywająca była u nas przez pięć sezonów, wystąpiła w 115 meczach, w których rzuciła 1176 punktów. W sobotnie popołudnie Aleksandra Janiak po ponad rocznej przerwie znów wystąpiła w barwach pabianickiej drużyny. Na parkiecie spędziła niemal pół godziny, trafiła jeden rzut za dwa, zebrała dwie piłki i zanotowała cztery asysty.

Bardzo dobrą zmianę dała 16-letnia Amelia Canert, która była naszą najskuteczniejszą koszykarką. Zdobyła 17 punktów, w tym dwa razy celnie rzuciła za trzy. Sekundowała jej kapitan, Patrycja Daliga, która skończyła mecz z dorobkiem 15 punktów.

W sobotę na parkiecie jako zespół nie mieliśmy zbyt wielu argumentów, by wygrać ze związkową szkołą. Przegrywaliśmy od początku – po pięciu minutach pierwszej kwarty było 5:15. Po pierwszej odsłonie mieliśmy 12 punktów straty (15:27), po kolejnych 10 minutach przewaga SMS wzrosła do 17 „oczek” (31:48). W trzeciej kwarcie tylko trzy razy trafiliśmy do kosza (Canert, Daliga, Nela Salak), a przed ostatnią odsłoną mieliśmy aż 22 punkty straty (37:59). Niejako na osłodę ostatnią kwartę wygraliśmy, ale finalnie ponieśliśmy trzecią porażkę w sezonie.

Grot: Canert 17, Daliga 15, Goleniewska 7, Salak 6, Kasprzycka 4, Janiak 2, Gortat 2, Sierakowska 1, Gleń.