Piotr Winczewski z Pabianic w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w Lahti trzy razy stawał na pudle. Na zdjęciu jest w towrzystwie reprezentanta PTG "Sokół" Rymanów - druha Marka Sokołowskiego, który indywidualnie zdobył dwa złote medale. Wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej na dystansach: 5 km i 10 km. Pabianiczanin na obu zajął drugie miejsce.

Startując w trzech konkurencjach Marek Winczewski indywidualnych, zdołał trzykrotnie zdobyć medale w kategorii M 55: brązowy na dystansie 5 km (13 września), srebrny na dystansie 10 km (14 września) i tego samego dnia srebrny medal w półmaratonie.
Piotr Winczewski trenuje w UKS Azymut Pabianice.

Mistrzostwa Świata w Nordic Walking w Lahti odbywały się od 13 do 15 września. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 23. państw, z czterech kontynentów (USA, Kanada, Australia, Korea, Chiny, Japonia, Hong Kong, Finlandia, Wielka Brytania, Chorwacja, Estonia, Hiszpania, Łotwa, Francja, Włochy, Litwa, Grecja, Niemcy, Niderlandy, Słowenia, Szwajcaria i Polska).