Ich wystawę „7 spojrzeń wstecz” można oglądać w muzeum do 14 lutego.
27 zdjęć wypełniło dwie zamkowe sale. Na fotografiach (biało-czarnych lub wysepiowanych) widzimy portrety, akty, kwiaty, martwą naturę i wnętrza. Łączy je jedna tematyka: klimat lat 20.
- Przygotowania do tej wystawy trwały ponad rok – zdradza Krzysztof Dumka (na zdjęciu), opiekun „Odczepionych Dzieci Kolorytu”, grupy fotograficznej działającej w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Łaskiej. – Część zdjęć zrobiono aparatami, jakimi posługiwano się kilkadziesiąt lat temu.
Na wystawie swoje zdjęcia prezentują: Krzysztof Dumka, Irena Maciejewska (uwielbia robić zdjęcia ludziom – pokazuje ich twarze, sylwetki, emocje, gesty), Alicja Kalamańska (specjalistka od fotografowania ptaków, autorka wystawy „Skrzydlaci geniusze), Barbara Gross (amatorka kwiatów, autorka wystawy „kwiaty – piękno doskonałe…”), Aldona Sobczyk (działa w grupie z ODK-u, ale swoje prace prezentowała też z Fotoklubem Pabianice i z grupą z Łowicza), Tomił Molenda (członek grup w ODK-u i MOK-u) oraz Filip Andrysiak (ekspert od portretów).
- Na zajęciach spotykamy się w ODK-u przy Łaskiej we wtorki o godz. 17.00 – mówi lider „Dzieci Kolorytu”.
To grupa zaawansowana, która skupia się już na artyzmie fotografii, bada tematy i zjawiska.
– Może do nas dołączyć każdy, kto ma już za sobą podstawową wiedzę na temat fotografowania – dodaje.
Zajęcia z fotografii dla początkujących pan Krzysztof prowadzi w poniedziałki od 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Są odpłatne – miesięczny ich koszt to 30 zł.
Obecnie pabianiczanin przygotowuje się do wrześniowej, autorskiej wystawy w muzeum pt. „7 grzechów głównych”. Pokaże na niej swoje rysunki i oczywiście fotografie.
Krzysztof Dumka to rysownik, fotograf, grafik, grafik komputerowy i animator. Miłość do fotografowania zrodziła się u niego z zainteresowania plastyką i malarstwem. Pierwsze zdjęcia „cykał” Smieną 8M i Zenitem E. Ma je do tej pory.
Skończył studium technik teatralno-filmowych i studium realizacji telewizyjno-filmowej w łódzkiej „filmówce”.
Od 1992 do 1999 r. zajmował się animacją w studiu filmowym SE-MA-FOR. Rysował też m.in. w ShopTronic, gdzie stworzył 28 scenopisów po 100 rysunków każdy do programu „Kulfon, co z ciebie wyrośnie”. Pracował również przy pierwszej serii „Ulicy Sezamkowej”.
Od 2008 do września 2015 r. był redaktorem naczelnym telewizji Pro-MOK. Wciąż pracuje tam jako montażysta i operator.
Komentarze do artykułu: Wehikułem czasu do lat 20.
Nasi internauci napisali 0 komentarzy