Zwiedzanie wystaw online umożliwiają muzea i instytucje nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, np.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, British Muzeum w Londynie, Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Musée d’Orsay w Paryżu, Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu, Muzeum Pergamońskie w Berlinie czy Galeria Uffizi we Florencji. Informacje o ich wirtualnym zwiedzaniu można znaleźć na oficjalnych stronach internetowych tych miejsc oraz na facebooku.
ZOBACZ TEŻ: Zwiedzaj bez wychodzenia z domu.
Mamy też coś dla melomanów. Filharmonia Łódzka na swoim kanale na youtube oraz na facebooku sukcesywnie umieszcza fragmenty koncertów i relacje z najciekawszych wydarzeń, jakie miały tam miejsce.
- Zapraszamy również na kanał Filharmonii Łódzkiej w serwisie Spotify. Przygotowaliśmy playlistę z utworami, które miały zostać wykonane u nas podczas koncertów - informują pracownicy FŁ.
Nie zapominamy też o tych, którzy wolny czas wolą spędzać z dobrą książką niż z pilotem w ręku. Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zachęca czytelników do pobierania bezpłatnych e-booków. Są one dostępne w bibliotece cyfrowej POLONA. Jakie książki można tam znaleźć? Wyboru tytułów dokonali w ubiegłorocznym głosowaniu czytelnicy. Żeby pobrać e-booka z POLONY, wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu i wybrać format (MOBI lub EPUB).
Z kolei Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje internetowe z pisarzami. Są one oczywiście bezpłatne i transmitowane za pomocą mediów społecznościowych. Codziennie o godz. 18.00 w ramach akcji „UL z książkami” przez trzy kwadranse autorzy czytają rzeczy stare i nowe, nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane. Więcej informacji o spotkaniach można znaleźć na stronie: www.sbp.pl.
Autorskie spotkania z pisarzami online organizuje również Empik. Transmisja live jest dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom o godz. 18.00. Jakich autorów możemy się spodziewać? 24 marca z czytelnikami spotka się Katarzyna Puzyńska, 25 marca - Janina Bąk, 26 marca - Anna Ficner-Ogonowska, a 31 marca - kpt. Dariusz Kulik.
Komentarze do artykułu: Kulturalnie w czasach zarazy
Nasi internauci napisali 1 komentarzy
komentarz dodano: 2020-03-23 07:46:30
Ale na wejściu na 3w Museum -komunikat z życia wzięty - ist geschlosen..., koronaW...
Nie pozostaje nic innego, tylko - stehen bleiben = spocznij = czekać!